Нафтогаз готовий до виконання вимог щодо страхового резерву газу у ПСГ з 1 січня 2016 року

НАК «Нафтогаз України» має достатні обсяги газу у підземних сховищах газу (ПСГ) для виконання вимог Постанови Уряду «Про затвердження порядку створення страхового запасу природного газу» ...

НАК «Нафтогаз України» має достатні обсяги газу у підземних сховищах газу (ПСГ) для виконання вимог Постанови Уряду «Про затвердження порядку створення страхового запасу природного газу» від 30 вересня 2015 року №795 із змінами, затвердженими Постановою Уряду від 13 жовтня 2015 року №836, щодо обов’язкового створення страхового резерву газу у ПСГ для поставок споживачам у 2016 році.

Запасів газу, які Нафтогаз матиме у ПСГ на кінець грудня, буде достатньо для виконання вимог щодо формування страхового резерву на січень. Компанія також готова підтримувати необхідний обсяг резервів на наступні місяці 2016 року для забезпечення гарантованого виконання зобов’язань з реалізації газу для потреб українських споживачів відповідно до укладених з ними договорів.

«Створення страхових резервів вимагає від постачальників газу додаткових фінансових ресурсів. Але це необхідно передусім для захисту інтересів кінцевих споживачів. Вони отримають гарантію, що трейдер, який продав їм газ, дійсно має в наявності необхідний ресурс. Вимоги щодо страхового резерву діють у переважній більшості країн Європи. Нам, як і іншим трейдерам, може не подобатись необхідність відволікати значні обігові кошти, але на цивілізованому ринку безумовним пріоритетом має бути захист інтересів споживачів», - зазначив перший заступник голови правління Нафтогазу Сергій Перелома.

Згідно з новими правилами, з 1 січня 2016 року заявки на транспортування газу будуть задовольнятися лише за умови створення постачальниками страхових резервів газу в ПСГ.


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини