Нафтогаз готовий відновити подачу газу на Азот і Рівнеазот на умовах передоплати

НАК «Нафтогаз України» готова відновити постачання газу підприємствам групи Ostchem черкаському ПАТ «Азот» та ПАТ «Рівнеазот» на умовах 100% передоплати.

НАК «Нафтогаз України» готова відновити постачання газу підприємствам групи Ostchem черкаському ПАТ «Азот» та ПАТ «Рівнеазот» на умовах 100% передоплати.
Наприкінці квітня 2015 р. газ цих підприємств був заарештований за рішенням суду у зв'язку з наявністю у них боргу за газ, поставлений ДК «Газ України» і Нафтогазом з 2009 р. Загальна сума боргу, за яким вже було прийнято рішення суду або триває судовий розгляд, становить близько 2,39 млрд грн.

Підприємства відмовляються погашати борг навіть за рішенням суду і судяться з Нафтогазом і Газом України з метою відстрочити оплату. З початку 2014 р. відбулося близько 150 судових засідань різних інстанцій, на яких представники Group DF вимагали відстрочити виконання рішень судів про оплату на строк від 3 до 10 років, посилаючись на складне фінансове становище підприємств. При цьому протягом цих років компанії групи продовжували випускати і продавати продукцію, а також повідомляли про масштабні інвестиційні програми.

«Ми розуміємо, що від роботи цих підприємств залежить добробут десятків тисяч людей. Тому готові постачати газ підприємствам групи, незважаючи на накопичену заборгованість, на умовах передоплати», — говорить голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

«При цьому ми звертаємо увагу керівництва групи на той факт, що борг цих компаній не погашено протягом 3-6 років. Незважаючи на те, що вони продовжували активно працювати, заробляти і витрачати гроші. Відмову від оплати найважливішої для хімічного виробництва сировини у цих умовах дуже важко пояснити іншим споживачам України, які сумлінно сплачують за газ», — зазначив керівник Нафтогазу.

Заборгованість ПАТ «Азот» та ПАТ «Рівнеазот» за поставлений газ, млрд грн

Управління по зв’язкам з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини