Нафтогаз готує спільний проект щодо переробки бурових відходів з фінською компанією Lamor

Пілотний проект передбачає переробку 20 тис. куб. м шламу із застосуванням як фізико-хімічної, так і біологічної очистки за допомогою методу зворотного осмосу. Метою такої переробки є знешкодження шкідливих речовин, що заходяться у складі шламу, а також повне очищення води

Минулого тижня перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома провів переговори з представниками компанії Lamor щодо співробітництва в галузі утилізації бурового шламу. Проект ініційований АТ «Укргазвидобування» та спрямований на мінімізацію шкідливого впливу на навколишнє середовище під час видобутку газу.

Пілотний проект передбачає оброблення 20 тис. куб. м шламу із застосуванням як фізико-хімічних, так і біологічних методів, зокрема стабілізації за допомогою органічного сорбуючого матеріалу. Метою такого оброблення є знешкодження шкідливих речовин, що знаходяться у складі шламу, перетворення відходів на однорідний, компактний матеріал та його повторне використання за принципами економіки замкнутого циклу.

«Група Нафтогаз орієнтована на максимальне впровадження принципів сталого розвитку. Даний проект має на меті реалізацію корпоративної стратегії зі збереження навколишнього середовища та охорони праці. Ми будемо активно залучатись до реалізації проектів, пов’язаних із вирішенням актуальних екологічних проблем. Інвестиції групи в екологічну безпеку зростають з кожним роком», – зазначив перший заступник голови правління Нафтогазу Сергій Перелома.

Голова наглядової ради Lamor Фред Ларсен підтвердив готовність фінської компанії завершити фінальні прорахунки вартості проекту до кінця поточного року та заявив, що угода про співпрацю може бути укладена вже у першому кварталі 2020 року.

Довідково. Lamor має великий досвід у боротьбі з екологічними катастрофами, поводженні з відходами, очищення води, проведення екологічної оцінки стану довкілля. Зокрема, одним з найяскравіших прикладів діяльності Lamor є участь компанії в усуненні наслідків аварії у Мексиканській затоці.


Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
Інші новини