Нафтогаз і Ostchem погодили графік погашення заборгованості, вже отримано перші 385 млн грн

16 вересня 2015 року НАК «Нафтогаз України» і ДК «Газ України», з одного боку, та група компаній Ostchem, з іншого, підписали мирові угоди ...

16 вересня 2015 року НАК «Нафтогаз України» і ДК «Газ України», з одного боку, та група компаній Ostchem, з іншого, підписали мирові угоди, затверджені судовими рішеннями, щодо графіку погашення заборгованості та умов відновлення газопостачання підприємствам групи Ostchem.

Вся заборгованість ПАТ «АЗОТ» і ПАТ «Рівнеазот» (включаючи штрафні санкції та інші нарахування, передбачені законодавством України) в загальному розмірі 2,96 млрд грн має бути сплачена до кінця січня 2016 року. Сьогодні Нафтогаз отримав перший платіж в сумі 385 млн грн згідно затвердженого графіку. Після цього постачання газу хімічним підприємствам групи було розблоковане.

«Ми вітаємо конструктивну позицію Ostchem щодо врегулювання заборгованості. Ця угода дозволить зменшити дебіторську заборгованість групи перед Нафтогазом та Газом України. В результаті цієї угоди Нафтогаз отримає кошти для закупівлі газу в зимовий період. Погашення заборгованості допоможе зберегти робочі місця в хімічній галузі та відновити виробництво мінеральних добрив для українських аграріїв», — прокоментував угоду голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Нафтогаз також висловлює вдячність Міністерству внутрішніх справ та особисто Міністру Арсену Авакову за докладені зусилля для врегулювання цього застарілого та складного спору.

Заборгованість підприємств Ostchem перед Нафтогазом та Газом України була сформована в 2006-2011 роках та не погашувалася донині. Ostchem входить до трійки найбільших фінансово-промислових груп за обсягом заборгованості перед Нафтогазом.Управління по зв'язках з громадськістю
Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України»


Інші новини