Нафтогаз ініціював примусове виконання рішень Стокгольмського арбітражу

З огляду на небажання ПАТ «Газпром» виконувати свої юридичні зобов’язання за остаточними рішеннями Стокгольмського арбітражу в справах щодо постачання і транзиту газу НАК «Нафтогаз України» ініціювала примусове стягнення присуджених їй 2,6 млрд дол.

З огляду на небажання ПАТ «Газпром» виконувати свої юридичні зобов’язання за остаточними рішеннями Стокгольмського арбітражу в справах щодо постачання і транзиту газу НАК «Нафтогаз України» ініціювала примусове стягнення присуджених їй 2,6 млрд дол. Компанія підтверджує факт звернення до швейцарських судів з вимогою примусового стягнення коштів, і швейцарська влада вже вжила заходів щодо активів Газпрому на території країни.

22 грудня 2017 року та 28 лютого 2018 року трибунал Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма ухвалив остаточні рішення в арбітражних справах між Нафтогазом та Газпромом. Рішення є остаточними і підлягають виконанню з моменту ухвалення.

Газпром не виконує рішення, що зобов’язують його відновити поставки газу за ціною ліквідного європейського хабу та сплатити Нафтогазу компенсацію за збитки, завдані недотриманням обсягів транзиту. 28 лютого 2018 року Нафтогаз виконав усі свої зобов’язання відповідно до рішень суду після остаточного врегулювання платежів за газ, поставлений у 2013 та 2014 роках.

Незважаючи на чинні рішення суду та вчасно здійснену Нафтогазом попередню оплату, Газпром відмовився відновити поставки Нафтогазу 1 березня 2018 року, як було домовлено, а також не заплатив Нафтогазу 2,6 млрд дол. Натомість російський монополіст почав оскаржувати рішення арбітражу в шведських судах, висуваючи необґрунтовані претензії, та ініціював новий арбітраж, намагаючись скасувати результати попереднього.

Відповідно до норм міжнародного права рішення арбітражів підлягають виконанню майже в усіх країнах світу. Оскарження рішень Газпромом не може зупинити їх виконання.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини