Нафтогаз надає номінації на газ усім теплопостачальним підприємствам, які виконують умови розрахунків згідно урядової постанови

Станом на середину опалювального сезону більшість українських виробників теплової енергії сумлінно розраховуються за використаний газ. Зокрема, більше 90% із понад 1200 теплопостачальних підприємств ...

Станом на середину опалювального сезону більшість українських виробників теплової енергії сумлінно розраховуються за використаний газ. Зокрема, більше 90% із понад 1200 теплопостачальних підприємств, які купують газ у Нафтогазу на спеціальних умовах для виробництва тепла для населення, працюють у відповідності до умов постанови від 01.10.15 № 758.

В той же час 89 із більш ніж 1200 теплопостачальних підприємств порушують встановлені зазначеною постановою умови закупівлі газу для виробництва тепла для населення. Нафтогаз не може підтверджувати номінації таким підприємствам, не порушуючи чинного законодавства, тому ці підприємства не отримали номінації від Нафтогазу на перші дві декади січня.

Одним з поширених порушень є невиконання затверджених місцевими органами влади графіків погашення заборгованості, яка була реструктуризована на п’ять років. Такі підприємства можуть знову отримати номінації від Нафтогазу, усунувши порушення. Нафтогаз не є оператором газорозподільних мереж та не здійснює відключення споживачів від постачання газу.

75% заборгованості за графіками погашення – у Харкові та Дніпропетровській області

Серед найбільших недобросовісних контрагентів – теплопостачальні підприємства м. Харків, м. Дніпро та Дніпропетровської області. На 12 підприємств із цих регіонів припадає 612 млн грн, або 75% заборгованості за графіками та поточним споживанням.

Найбільша кількість міст, у яких постачальники тепла не розрахувалися за боргами вчасно та не отримали номінації – у Київській (10 міст) та Дніпропетровській (7 міст) областях.
Усі теплопостачальні підприємства України отримують від Нафтогазу газ для виробництва тепла для населення за однаковою ціною та на єдиних умовах, і більшість контрагентів, з якими підписані графіки погашення заборгованості (147 підприємств), виконують ці графіки. Наприклад, більшість теплопостачальних підприємств Вінницької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Миколаївської, Сумської та Чернівецької областей розраховуються за отриманий газ своєчасно та відповідно, отримують номінації на газ у повному обсязі.

Місцева влада має можливості контролювати рівень розрахунків виробників тепла

Нафтогаз має достатні обсяги газу для забезпечення потреб усіх споживачів протягом всього опалювального сезону. Компанія закликає теплопостачальні підприємства, які мають рівень розрахунків за використаний газ менше 90%, оформити графіки погашення заборгованості, а підприємства, які вже мають графіки, – своєчасно погашати заборгованість та здійснювати поточні платежі.

Компанія неодноразово зверталася до обласних державних адміністрацій та інших місцевих органів влади з проханням сприяти укладанню та виконанню вже укладених графіків погашення заборгованості теплопостачальними підприємствами. Але, незважаючи на те, що на рахунках відповідних органів влади є кошти, достатні для погашення заборгованості теплогенеруючих підприємств згідно затверджених графіків, і більшість з цих підприємств знаходиться у комунальній власності, місцева влада не вчиняє жодних дій для врегулювання ситуації.

Довідково:

Згідно з положенням про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносини у перехідний період), затвердженого постановою від 01.10.15 № 758, Нафтогаз має постачати газ теплопостачальним підприємствам, які уклали типовий договір та задовольняють одній із зазначених нижче умов:

- відсутність у виробника теплової енергії заборгованості перед Нафтогазом за використаний природний газ, або

- відсутність у виробника теплової енергії заборгованості за спожитий до 1 січня 2016 р. газ та здійснення поточних розрахунків, або

- рівень розрахунків виробника теплової енергії становить не нижче 90 відсотків, або

- надання Нафтогазу та виконання виробником теплової енергії погодженого графіка погашення заборгованості (рівними частинами до 1 січня 2021р.), а також здійснення поточних розрахунків за використаний газ.

Нижче наводиться повний перелік боржників, які не отримали номінації на газ.
Теплопостачальні підприємства, які не отримали номінації на першу та другу декади січня станом на 16 січня 2017 року


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Перелік документів

Інші новини