Нафтогаз надав пояснення комісії, що розслідує претензії Міненерговугілля щодо виконання плану передачі активів до МГУ

19 жовтня НАК «Нафтогаз України» надав комісії, створеній наказом Міненерговугілля від 20.09.17 №613, інформацію, яка підтверджує, що компанія здійснює усі залежні від неї заходи для ефективного виконання Плану реструктуризації з метою відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу, затвердженого постановою КМУ від 01.07.16 №496

19 жовтня НАК «Нафтогаз України» надав комісії, створеній наказом Міненерговугілля від 20.09.17 №613, інформацію, яка підтверджує, що компанія здійснює усі залежні від неї заходи для ефективного виконання Плану реструктуризації з метою відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу, затвердженого постановою КМУ від 01.07.16 №496.

Зокрема, представник Нафтогазу повідомила комісію про вжиті компанією заходи з внутрішньої реструктуризації та створення філії у ПАТ «Укртрансгаз» з метою своєчасного та ефективного відокремлення функції з транспортування газу (анбандлінгу). В новоствореній філії Укртрансгазу будуть сконцентровані усі бізнес-процеси, декілька десятків тисяч активів і фахівці, необхідні для забезпечення транспортування природного газу територією України. За умови виконання всіх законодавчих вимог (зокрема, юридичного відокремлення від Нафтогазу) цей підхід дасть змогу пройти сертифікацію оператора ГТС відповідно до вимог ЄС. Такий підхід розроблено в координації з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.

Комісію було повідомлено про те, що фахівці Нафтогазу та Укртрансгазу спільно з експертами PricewaterhouseCoopers Polska Sp. z.o.o., які мають практичний досвід у відокремленні оператора ГТС у Польщі, Німеччині та Греції, сформували уточнений перелік основних засобів для передачі новому оператору ГТС. Новий перелік містить усі активи, необхідні для успішної сертифікації та забезпечення повної незалежності оператора ГТС згідно із законодавством ЄС та України. Цей перелік не містить «токсичних активів», які є непрофільними, неприбутковими, знаходяться на окупованих територіях або пов’язані із судовими позовами на мільярди гривень.

Представники Нафтогазу також поінформували комісію, що не отримували від Міненерговугілля жодного попереднього переліку активів для його уточнення Нафтогазом. Якщо такий перелік існує, Нафтогаз не має інформації щодо того, за якими принципами він був сформований, чи він був узгоджений з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства і за якими критеріями очікувалося його уточнення Нафтогазом. Відповідно, підготовлений Нафтогазом перелік містить активи, які є необхідними і достатніми для роботи оператора ГТС та ефективного виконання постанови №496.

Нафтогаз також надав комісії докази того, що Нафтогаз залучає радника з інвестиційно-банківських послуг, пов’язаних із залученням кваліфікованого Партнера ГТС, на виконання розпоряджень уряду. Зокрема, Нафтогаз отримав від Міненерговугілля наказ від 04.08.2015 №502 розробити умови конкурсу на залучення партнера-оператора ГТС для подальшого затвердження цих умов Кабінетом Міністрів України. Залучення радника здійснюється у тому числі для виконання цього розпорядження і на підставі затвердженого урядом фінансового плану Нафтогазу (розпорядження КМУ від 19.07.17 №488-р), яким передбачені відповідні витрати.Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини