Нафтогаз направив Газпрому рішення лондонського суду про арешт активів у Великобританії

Нафтогаз направив Газпрому рішення про арешт активів російського монополіста в Англії та Уельсі. Таке рішення ухвалив Комерційний суд Лондона 18 червня 2018 року на виконання рішення Стокгольмського арбітражу, за яким Газпром винен Нафтогазу 2,6 млрд дол. США

Нафтогаз направив Газпрому рішення про арешт активів російського монополіста в Англії та Уельсі. Таке рішення ухвалив Комерційний суд Лондона 18 червня 2018 року на виконання рішення Стокгольмського арбітражу, за яким Газпром винен Нафтогазу 2,6 млрд дол. США. Крім арешту активів, рішення зобов’язує Газпром передати Нафтогазу перелік усіх своїх активів вартістю більше 50 тис. дол. США, розміщених в Англії та Уельсі.

Суд призначив слухання на 6 липня 2018 року. До того часу Газпром має не забирати з Англії та Уельсу активи на суму, яку присудив Стокгольмський арбітраж у транзитній справі.

Нафтогаз також повідомив лондонським офісам 17 банків, які обслуговують Газпром, що вони не мають права здійснювати операції, спрямовані на зменшення активів Газпрому в Англії та Уельсі. Банки, які порушать цю вимогу, можуть бути оштрафовані.

Слід зазначити, що ухвалюючи рішення про арешт активів, англійський суд був поінформований про тимчасове рішення Апеляційного суду округу Свеа у Стокгольмі від 13 червня 2018 року щодо призупинення виконання арбітражного рішення в транзитній справі.

17 червня 2018 року Нафтогаз подав клопотання до Апеляційного суду щодо скасування його рішення. У своєму клопотанні Нафтогаз виклав докази, які розвіюють тези Газпрому щодо нібито порушень під час підготовки рішення Стокгольмським арбітражем.

«Нафтогаз впевнений, що після наданих аргументів апеляційний суд скасує своє рішення щодо призупинення стягнення. З огляду на неточні повідомлення у деяких ЗМІ, зазначу, що рішення шведського суду призупиняє не рішення арбітражу, а лише його виконання на території Швеції. Суди кожної країни вирішують відповідно до свого національного законодавства, чи враховувати рішення шведського апеляційного суду. Арбітражне рішення в транзитній справі залишається чинним, включно з нарахуванням відсотків. А ми домагатимемося його виконання в юрисдикціях, де бачимо таку можливість», — прокоментував голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини