Нафтогаз не може здійснювати подальшу передплату, поки не отримає впевненості в неухильному виконанні Газпромом положень контракту

НАК «Нафтогаз України» не вважає за можливе здійснити додаткову передплату за поставки російського газу, поки не отримає ...

НАК «Нафтогаз України» не вважає за можливе здійснити додаткову передплату за поставки російського газу, поки не отримає достатньої впевненості в неухильному дотриманні як контракту з боку ВАТ «Газпром», так і Брюссельського тристороннього протоколу, підписаного представниками Росії, України і Євросоюзу.

Вже протягом двох днів Газпром не виконує заявки української сторони на поставку оплаченого газу в рамках контрактних умов. Зокрема, Газпром був зобов'язаний поставити по 114 млн куб. м 22 і 23 лютого 2015 р., але поставив за фактом тільки 47 і 39 млн куб. м відповідно.

При цьому Газпром не надав жодних пояснень щодо порушення своїх контрактних зобов'язань. Нафтогаз очікує офіційних пояснень від російської сторони.

«Основним джерелом імпортного газу для України сьогодні є Європа. Тому бездоганне виконання наших зобов'язань з транспортування газу в ЄС є нашою незмінною стратегією», - говорить Андрій Коболєв.


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини