Нафтогаз не погодив закупівлю Укртрансгазом обладнання та робіт через ризик реалізаціі Турецького потоку

Правління запропонувало здійснити закупівлю універсального обладнання, яке може використовуватись на компресорних станціях, що забезпечують транспортування газу для внутрішніх споживачів та відповідних робіт

Правління запропонувало здійснити закупівлю універсального обладнання, яке може використовуватись на компресорних станціях, що забезпечують транспортування газу для внутрішніх споживачів та відповідних робіт

Правління НАК «Нафтогаз України» не погодило закупівлю ПАТ «Укртрансгаз» обладнання та робіт у ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» для реконструкції компресорних станцій (КС) «Ананьїв», «Задніпровська» та «Південнобузька» на суму більше 4,0 млрд грн.

Обладнання, яке планував закупити Укртрансгаз згідно із техніко-економічним обґрунтуванням проекту, призначалось і могло бути використане для реконструкції КС, задіяних тільки у транспортуванні газу в напрямку Туреччини і не могло використовуватись на інших компресорних станціях.

Зважаючи на домовленість між Росією та Туреччиною про реалізацію проекту Турецький потік, який покликаний замістити транзит російського газу в Туреччину через територію України, така інвестиція є недоцільною.

Завершення будівництва Турецького потоку, за заявою Міністра енергетики РФ Олександра Новака, заплановано до закінчення дії чинного контракту на транзит російського газу територією України.

Нафтогаз рекомендував правлінню Укртрансгазу провести закупівлю універсального обладнання та відповідних робіт, які можуть бути використані для реконструкції компресорних станцій, що забезпечують транспортування газу в різних напрямках та не прив’язані до обладнання конкретного виробника.

Нафтогаз вітає закупівлю високотехнологічного обладнання у вітчизняних виробників. Сумське НВО є одним із великих вітчизняних постачальників групи Нафтогаз, у якого у 2016 році підприємства групи закупили обладнання та робіт на суму більше 500 млн грн. Однак запропонована закупівля обладнання та робіт не є доцільною з огляду на прогнози РФ щодо припинення транзиту газу територією України.

Довідково: до компетенції Нафтогазу, як єдиного акціонера Укртрансгазу, належить попереднє погодження вчинення правочинів, ціна яких перевищує 500 млн грн.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини