Нафтогаз очікує рішення НКРЕКП, яке дозволить не застосовувати фінансові санкції для споживачів, що отримують газ на умовах ПСО

НАК «Нафтогаз України» вітає опублікований на сайті НКРЕКП проект постанови «Про внесення змін до правил постачання природного газу», яка дозволяє не накладати штрафи на підприємства-виробники теплової енергії та ОСББ ...

НАК «Нафтогаз України» вітає опублікований на сайті НКРЕКП проект постанови «Про внесення змін до правил постачання природного газу», яка дозволяє не накладати штрафи на підприємства-виробники теплової енергії та ОСББ з власними котельнями, фактичне споживання газу якими відхиляється від замовлених обсягів.

Після запроваджені з березня цього року добового балансування Нафтогаз вимушений накладати «штрафи» за такі відхилення. Ця вимога законодавства виявилась дуже незручною для споживачів, більшість з яких не мають досвіду роботи на газовому ринку, а також обтяжливою для самої компанії, яка вимушена відволікати значні ресурси на адміністрування штрафів. Згідно діючих Правил постачання природного газу при відхиленні фактичного відбору газу більше ніж на 5% від замовлених обсягів, споживач має відшкодувати постачальнику збитки, як визначено Правилами.

Для попередження накладання таких штрафів Нафтогаз неодноразово розсилав своїм клієнтам листи із порадами, які допомагають уникнути фінансових санкцій. Компанія також брала активну участь у переговорах з регулятором щодо спрощення правил для непрофесійних учасників ринку.

На жаль, до набрання чинності змінами до Правил постачання природного газу Нафтогаз вимушений і надалі накладати штрафи на споживачів, фактичні обсяги відбору яких мають значні відхилення від замовлених обсягів.

Нафтогаз закликає НКРЕКП прийняти зміни до Правил постачання природного газу у максимально стислий термін. До цього часу споживачі можуть уникнути фінансових санкцій, дотримуючись таких рекомендацій:

1) Уважно розраховувати обсяги газу при його замовленні у Нафтогазу. Враховувати при цьому історичні дані споживання за об’єктом використання газу та прогноз погоди на наступний місяць;

2) При відхиленні фактичного обсягу споживання від замовленого більше, ніж на 5% – не пізніше останнього робочого дня місяця поставки надавати Нафтогазу додаткову угоду на коригування обсягів.

При вчасному наданні додаткової угоди з належним коригуванням замовлених обсягів штрафи нараховуватися не будуть.
При виникненні додаткових запитань Департамент реалізації газу Нафтогазу готовий надати споживачам всі необхідні консультації та підтримку.


Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»Інші новини