Нафтогаз оприлюднив неперевірену аудиторами фінансову звітність компанії як окремої юридичної особи за І квартал 2015 року

НАК «Нафтогаз України» відповідно до вимог українського законодавства подала до Головного управління статистики в Київській області, Міністерства енергетики та вугільної промисловості ...

НАК «Нафтогаз України» відповідно до вимог українського законодавства подала до Головного управління статистики в Київській області, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства фінансів та Фонду державного майна неперевірену аудиторами фінансову звітність компанії як окремої юридичної особи (неконсолідовану) за І квартал 2015 року. Фінансовий звіт також розміщено на сайті Нафтогазу за цим посиланням.

Фінансова звітність сформована у відповідності до принципів Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) та згідно з вимогами Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність Україні» від 16.07.1999р. №996-XIV, Порядку подання фінансової звітності, затвердженому постановою КМУ від 28.02.2000р. №419, інших нормативних документів з питань бухгалтерського обліку.

За результатами І кварталу 2015 року Нафтогаз отримав чистий збиток в розмірі 21,9 млрд грн (в І кварталі 2014 року – 27,2 млрд грн).

Основними факторами, що обумовили формування такого фінансового результату, стали:

1. 18,7 млрд грн чистих збитків від курсових різниць, які компанія понесла через девальвацію гривні. Заборгованість Нафтогазу в іноземній валюті на початок 2015 року складала близько 2,5 млрд дол. Курс гривні до долару змінився з 15,77 грн/дол. на початку року до 23,44 грн/дол. в березні 2015 р., що призвело до відповідного збільшення заборгованості компанії в гривневому еквіваленті.

2. 1,4 млрд грн збитків, пов’язаних з несанкціонованим відбором газу в зоні АТО.

3. 10,5 млрд грн — збитки від реалізації природного газу населенню (для приготування їжі та опалення, в т.ч. через теплопостачальні підприємства) за регульованими цінами, які в 6-7 разів нижчі за закупівельну ціну імпортованого газу. При цьому частину збитків від реалізації газу для населення, відповідно до вимог МСБО 2 «Запаси», було частково відображено в фінансовому звіті за 2014 рік в сумі 8,6 млрд грн (вартість імпортованого газу в ПСГ, який в І кварталі 2015 року планувалось реалізовувати для населення, було оцінено за ціною реалізації, і різницю між собівартістю імпортованого газу та вартістю газу по ціні реалізації віднесено на витрати 2014 року).

Від інших видів діяльності Нафтогаз отримав 10,9 млрд грн прибутку (реалізація газу промисловим споживачам, надання послуг з транзиту, тощо). Крім того, Компанія понесла інші витрати на суму 2,2 млрд грн (фінансові витрати, адміністративні витрати, нарахування забезпечень під судові справи, тощо).

Очікується, що незалежний аудит фінансової звітності Нафтогазу як окремої юридичної особи за І квартал 2015 року, складеної за МСФЗ, буде завершено у червні 2015 року. Аудит буде проведено компанією ПрАТ «Делойт енд Туш ЮСК», що входить в мережу Deloitte Touche Tohmatsu Limited, яка є однією з найбільших в світі аудиторських компаній. За результатами незалежного аудиту, у випадку необхідності здійснення суттєвих коригувань фінансова звітність може бути змінена та перевипущена.


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Перелік документів

Інші новини