Нафтогаз оприлюднив річний звіт за 2020 рік

НАК «Нафтогаз України» оприлюднила річний звіт Групи за 2020 рік, підготовлений у відповідності з міжнародним стандартом GRI. Розгорнутий річний звіт доступний на сайті Нафтогазу

НАК «Нафтогаз України» оприлюднила річний звіт Групи за 2020 рік, підготовлений у відповідності з міжнародним стандартом GRI. Розгорнутий річний звіт доступний на сайті Нафтогазу українською та англійською мовами.

Інтегрований звіт містить розширені дані щодо ринкового та регуляторного середовища Групи Нафтогаз у 2020 році, стратегії і результатів роботи ключових бізнес-підрозділів, звіт щодо корпоративного управління, інформацію щодо управління персоналом, безпеки праці, корпоративної і соціальної відповідальності, а також огляд фінансових результатів Групи.

«Ми довго чекали на можливість вийти на нові «грінфілди». Тепер, завдяки ефективній співпраці Нафтогазу з парламентом, офісом Президента й урядом України, у нас є дозволи на нові перспективні ділянки на Юзівській площі та Чорноморському шельфі. Освоєння нових площ починаємо вже цього року. Наша кінцева мета залишається незмінною — видобувати більше газу для енергетичної незалежності України. Але ми будемо розробляти лише ті поклади газу, які забезпечать нам і країні гарну рентабельність», – зазначила голова наглядової ради Нафтогазу Клер Споттісвуд, відкриваючи новий річний звіт Групи.

«У 2020 році ми наблизились до виконання своєї стратегічної корпоративної цілі — стати партнером уряду для досягнення національної енергетичної незалежності через розвиток національної ресурсної бази, оптимізацію споживання та розбудову енергетичних ринків. Сподіваємось, подальша взаємодія з владою та регулятором буде такою ж конструктивною задля комфорту українців», – зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв у своєму зверненні до читачів річного звіту.

Основні результати: вирішення історичних проблем та новий старт

У 2020 році Група Нафтогаз зберегла свою роль найбільшого сукупного джерела наповнення державного бюджету, в тому числі, завдяки вирішенню історичних боргових суперечок між урядом, Нафтогазом та Укрнафтою.

Кабінет Міністрів врегулював механізм покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на ринку природного газу, який дозволив компенсувати Нафтогазу збитки за виконання спецобов’язків з 2015 по 2019 рік. Отримані кошти були використання для погашення боргів Нафтогазу перед Укрнафтою за газ, а Укрнафті дозволили погасити податковий борг перед державою.

В результаті, за підсумками 2020 року, Укрнафта очолила список найбільших платників податків України, а Група Нафтогаз сплатила до державного та місцевих бюджетів рекордні 141 млрд грн (понад 13% загальних надходжень до бюджету). З них дивіденди за 2019 рік склали 39,6 млрд грн.

У серпні 2020 року в Україні відкрився роздрібний ринок газу для населення - українці отримали можливість вільно змінювати постачальника. Його запуск та розвиток роздрібного ринку газу - один із пріоритетів Групи. Тому Нафтогаз активно створює і пропонує нові газові продукти для збільшення своєї частки на ринку. За 9 місяців його роботи газопостачальна компанія Групи обслуговує вже понад 900 тис. клієнтів.

Нафтогаз виконує свої обов’язки компанії-організатора транзиту

З 1 січня 2020 року відбувся остаточний анбандлінг Нафтогазу і запрацювала нова компанія - ТОВ “Оператор ГТС України” (ОГТСУ). Нафтогаз тепер виконує функцію організатора транзиту для ПАТ “Газпром” і на загальних підставах бронює потужності для транспортування російського газу до Європи.

Окрім бронювання базових потужностей у 2020 році на 2,11 млрд дол. США, Нафтогаз, на замовлення Газпрому, також забронював додаткові потужності на 30 млн дол. США.

Захист енергетичної безпеки України

Нафтогаз підтримує розширення санкцій проти Північного потоку-2 та компаній, пов’язаних з його будівництвом. Щоб не допустити завершення будівництва Північного потоку-2, Компанія тісно співпрацює зі своїми партнерами у Вашингтоні, Брюсселі, Берліні та інших регіонах.

У 2020 році санкції Сполучених Штатів розширились не лише на компанії чи осіб, безпосередньо залучених до будівництва, але й на надавачів послуг зі страхування, тестування та сертифікації. В результаті низка міжнародних компаній та організацій вийшли з проекту або не рекомендували своїм членам брати в ньому участь.

Нафтогаз продовжує боротьбу за кримські активи.

Нові площі і дозволи

Пріоритетом для Нафтогазу залишається газовидобуток. Завдяки активній партнерській позиції уряду у 2020 році Група отримала доступ до нових перспективних ділянок — Юзівської, Балаклійської, Іванівської, Берестянської, Бузівської площ та Чорноморського шельфу.

Очікується, що розробка нових площ дозволить збільшити видобувний потенціал Групи у 5 разів — до 600 млрд куб. м. Потреба в інвестиціях для реалізації цього потенціалу оцінюється в 20-25 млрд дол. США, з яких біля 7 млрд дол. США — протягом перших 5 років (до 2025 року).

Нафтогаз — партнер, на якого можна покластись

У 2020 році Нафтогаз і Україна, разом із усім світом, зіткнулись із непередбачуваним викликом — пандемією COVID-19. Нафтогаз одним із перших в Україні впровадив протоколи протидії пандемії на підприємствах Групи, що дозволило мінімізувати захворюваність серед співробітників.

У травні-червні 2020 року, на замовлення Групи Нафтогаз, з Китаю до України було доставлено 200 тонн захисних засобів та медичного обладнання. Всього з початку епідемії підприємства Групи надали лікарням і громадам допомоги на понад 700 млн грн.

Нова стратегія Групи

У 2020 році уряд оновив статут Нафтогазу, що дозволило вперше за багато років затвердити стратегію Нафтогазу.

Нова стратегія базується на трьох бізнес-платформах («Газовий бізнес», «Постачання кінцевим споживачам» та «Низьковуглецеві бізнеси») та містить детальний план розвитку активів Групи до 2025 року.

Пандемія COVID-19 вплинула на показники та тактичні кроки у 2020 році: скорочення попиту на газу призвело до падіння цін та відповідно — зниження доходів та інвестицій у газовидобуток.

Однак пріоритетом Групи залишається блок “Газовий бізнес” та пов’язаний з ним «Постачання кінцевим споживачам». Тому Нафтогаз має намір інвестувати та залучати міжнародних партнерів для збільшення видобутку газу в Україні.

Розвиток роздрібного ринку газу, створення нових продуктів та збільшення своєї частки на ринку — надзвичайно важливе завдання у довгостроковій перспективі. Ціль Нафтогазу у цьому сегменті — стати партнером для 3-4 млн домогосподарств в Україні.

Інші новини