Нафтогаз оскаржив у суді рішення Київради, яка заборонила відключати газ боржникам

НАК «Нафтогаз України» звернулася до суду з проханням визнати незаконним та нечинним з моменту прийняття рішення Київської міської ради ...

НАК «Нафтогаз України» звернулася до суду з проханням визнати незаконним та нечинним з моменту прийняття рішення Київської міської ради щодо безперебійного постачання енергоресурсів комунальним закладам та приватним споживачам Києва, які мають заборгованість за спожиті комунальні послуги та енергоносії. Зазначене рішення №264/1129 Київська міська рада прийняла 19 березня 2015 року.

Це рішення суперечить низці норм Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» та інших нормативних актів.

Як зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв, реалізація рішення київських депутатів призвела б до масових неплатежів в енергетичному секторі і в кінцевому підсумку – до припинення постачання енергоресурсів навіть сумлінним платникам.

Зокрема, однією з найбільш сумлінних категорій платників є населення. При цьому за газ, поставлений ПАТ «Київенерго» для виробництва електроенергії в поточному році, Нафтогаз не отримав жодного платежу. В Київенерго існує також заборгованість і за газ для забезпечення населення гарячим водопостачанням та опаленням. Підприємство має борг в розмірі 3,7 млрд грн (в т.ч. 2,5 млрд грн – за газ для виробництва електроенергії та 1,2 млрд грн за газ на виробництво тепла) і є найбільшим боржником Нафтогазу.

«Фактичне надання дозволу не платити за спожиті ресурси неминуче призведе до швидкого нарощування заборгованості з боку споживачів та відсутності у постачальників коштів для закупівлі енергоресурсів. Рішення Київради може залишити киян без газу, гарячої води та електрики. В результаті постраждають насамперед ті, хто сумлінно сплачує за спожиті ресурси. Тому Нафтогаз буде домагатися скасування цього рішення», — зазначив Андрій Коболєв.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини