Нафтогаз отримав понад 80% договорів від постачальників тепла

Нафтогаз готовий надавати номінації усім постачальникам, які виконують вимоги Кабінету Міністрів

Станом на 28 вересня до НАК «Нафтогаз України» надійшло 1680 із приблизно 2100 очікуваних договорів на постачання газу в опалювальному сезоні 2017-2018 рр. на виробництво тепла для населення, бюджетних та релігійних організацій. Половина з цих договорів вже укладені, інші проходять опрацювання фахівцями Нафтогазу та погодження державними органами за стандартною процедурою. Кампанія з укладання договорів триває у штатному режимі.

Нафтогаз підтверджує свою готовність надавати виробникам тепла номінації на газ у повній відповідності до вимог п.12 постанови КМУ від 22 березня 2017 року №187 щодо покладання спеціальних обов’язків (ПСО). Наразі у підземних сховищах газу накопичено понад 16,2 млрд куб. м газу, що на 1,5 млрд куб. м більше, ніж на момент початку опалювального сезону у 2016 році. Нафтогазу належить переважна частка газу, який збіргається в українських ПСГ. Ці обсяги були накопичені компанією задля забезпечення безперебійного постачання газу українським споживачам, у тому числі, за спеціальними обов’язками.

У зв’язку з цим викликає подив позиція НКРЕКП, яка звинуватила Нафтогаз у порушенні законодавства та заявила про можливий зрив опалювального сезону.

«Компанія вживає всіх необхідних заходів для стабільного проходження опалювального сезону 2017-2018. Станом на кінець вересня ми накопичили у підземних сховищах більші запаси газу, ніж рік або два тому, і ми готові постачати газ кожному виробнику тепла, який виконує вимоги законодавства», – зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Нафтогаз також звертає увагу на те, що компанія не має права надавати номінації постачальникам тепла, які не виконують вимоги постанови №187 Кабінету Міністрів. У зв’язку з цим Нафтогаз просить усіх виробників тепла вчасно підготуватися до виконання цих умов, аби компанія мала юридичні підстави надавати номінації на умовах ПСО з початком опалювального сезону.
Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії
«Нафтогаз України»Інші новини