Нафтогаз підписав кредитну угоду для отримання кредитної лінії під гарантію Світового банку в євро на суму еквівалентну 500 млн доларів США

30 грудня 2016 р. НАК «Нафтогаз України» підписала кредитну угоду з Citi та Deutsche банком на отримання деномінованої в євро відновлюваної кредитної лінії для закупівлі газу в сумі еквівалентній 500 млн доларів США

30 грудня 2016 р. НАК «Нафтогаз України» підписала кредитну угоду з Citi та Deutsche банком на отримання деномінованої в євро відновлюваної кредитної лінії для закупівлі газу в сумі еквівалентній 500 млн доларів США. Дана кредитна лінія забезпечується Гарантією Світового банку, що в свою чергу забезпечується державною гарантією в рамках доформування енергетичного фонду згідно постанови Кабінету Міністрів від 30 листопада 2016 року №876 «Деякі питання надання державної гарантії Міжнародному банку реконструкції та розвитку за зобов’язаннями публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України».

Дія кредитної лінії становить чотири роки: два роки на закупівлю газу і два роки на погашення кредиту. Гарантія Світового банку та кредитна лінія є економічно вигідними в порівнянні з іншими кредитними угодами Нафтогазу. За умовами фінансування за цією кредитною лінією, Нафтогаз і надалі купуватиме газ за чинними контрактами, змінивши форму оплати з передплати на оплату після поставки.

Підтвердженням щодо оплати після поставки для постачальників будуть акредитиви, що будуть випускатися Citi та Deutsche банком та при здійсненні оплати перетворюватись в кредити. Нафтогаз здійснюватиме погашення цих кредитів протягом дванадцяти місяців з моменту їх надання. Світовий банк гарантує повернення цих кредитів міжнародним комерційними банкам.

Нафтогаз зможе скористатися цією кредитною лінією для закупівлі газу як на західному, так і на східному напрямку. Відповідні рішення ухвалюватимуться на основі конкурентоспроможності пропозицій на поставки газу.

Ця кредитна лінія допоможе Нафтогазу продовжити позитивну історію відносин з міжнародними комерційними банками.

«Ця програма – результат дванадцятимісячної кропіткої праці. Ці кошти допоможуть Нафтогазу забезпечити стабільні поставки газу українським споживачам протягом цієї зими», – прокоментував подію голова правління НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв.

У 2015 р. Нафтогаз отримав відновлювану кредитну лінію на 300 млн доларів США від Європейського банку реконструкції та розвитку на закупку газу в європейських постачальників.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини