Нафтогаз планує залучити інвестиційного радника щодо своїх активів в Єгипті

Нафтогаз двічі – 31 березня та 17 травня – оголошував відкриті торги на закупівлю зазначених послуг. Оскільки кожного разу пропозиції надавав лише один учасник, тому відповідно до Закону «Про публічні закупівлі» ...

З метою отримання інвестиційно-банківських послуг щодо активів НАК «Нафтогаз України», пов’язаних із розвідкою, розробкою і видобуванням вуглеводнів на території Арабської Республіки Єгипет (АРЄ), Нафтогаз за результатами переговорної процедури оголосив про намір укласти договір з компанією Lazard.

Нафтогаз двічі – 31 березня та 17 травня – оголошував відкриті торги на закупівлю зазначених послуг. Оскільки кожного разу пропозиції надавав лише один учасник, тому відповідно до Закону «Про публічні закупівлі» було застосовано переговорну процедуру, за результатами якої інвестиційним радником було обрано компанію Lazard, цінова пропозиція якої склала 1,25 млн дол. США, що на 200 тис дол. США менше очікуваної вартості закупівлі.

Lazard є одним з найбільших міжнародних інвестиційних банків у світі, що має філії у 43 містах 27 країн. Компанія отримала нагороди видавництва Euromoney 2014, 2015 та 2016 років як «Найкращий незалежний інвестиційний банк у світі», а також нагороду Euromoney 2017 як «Найкращий банк клієнтів державного сектору».

Lazard спеціалізується на інвестиційно-банківських послугах, посів у 2016 році 7 і 8 місце у глобальному рейтингу Thomson Reuters завершених та оголошених угод (264 угоди на суму 347 млрд дол США та 241 угода на суму 585 млрд дол США) відповідно, 8 місце у глобальному рейтингу оголошених угод, та 6 місце у рейтингу міжнародних угод Bloomberg Finance (260 угод на суму 360 млрд дол США та 142 угоди на суму 256 млрд дол США).

Крім того, компанія Lazard відома тим, що супроводжувала реструктуризацію державного суверенного боргу України у розмірі 15 млрд дол США, реструктуризацію муніципального боргу м. Київ у розмірі 449 млн дол США, перепрофілювання боргу державних підприємств/банків на суму більш ніж 3,3 млрд дол США (Ощадбанк, Укрексімбанк, Укрзалізниця).

До обов’язків радника входитиме надання наступних послуг:

- аналіз та рекомендації щодо потенційної основи для продажу (поточної ситуації на ринку потенційних інвесторів, проведених та запланованих аналогічних угод, визначення оптимального часу для укладання угод(и) тощо) та необхідних заходів для максимізації інвестиційної вартості активів, з метою прийняття Нафтогазом остаточного рішення стосовно доцільності продажу активів на території АРЄ;

- створення переліку потенційних інвесторів та можливих способів їх залучення;

- організацію і проведення інформаційних заходів та переговорів із потенційними інвесторами;

- у разі прийняття відповідних рішень та за умови отримання погоджень згідно з чинним законодавством та статутом компанії структурування угод(и) і забезпечення іншого супроводження.

Строк надання послуг – до 31 грудня 2018 року.

З детальними умовами закупівлі можна ознайомитись на веб-порталі системи публічних електронних закупівель Prozorro за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/search/?tid=UA-2017-08-18-001583-a.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини