Нафтогаз посів 7-е місце серед державних видобувних підприємств світу за якістю управління – рейтинг RGI

НАК «Нафтогаз України» посів сьоме місце у світовому рейтингу якості управління серед державних компаній видобувної промисловості, повідомляється у звіті американського дослідницького Інституту з управління природними ресурсами (Natural Resource Governance Institute, NRGI), опублікованому наприкінці червня 2017 року.

НАК «Нафтогаз України» посів сьоме місце у світовому рейтингу якості управління серед державних компаній видобувної промисловості, повідомляється у звіті американського дослідницького Інституту з управління природними ресурсами (Natural Resource Governance Institute, NRGI), опублікованому наприкінці червня 2017 року.

До рейтингу державних компаній увійшло 74 міжнародні компанії нафтогазового та гірничо-видобувного сектору, які знаходяться у державній власності. На ці компанії припадає 82% світового видобутку нафти та 78% видобутку газу. За результатами рейтингу Нафтогаз отримав високу оцінку, набравши 76 пунктів зі 100 можливих. Це четвертий результат серед держкомпаній нафтогазового сектору та перший – серед держкомпаній у регіоні Євразія (за класифікацією рейтингу).

Автори дослідження відзначили високу якість операційної та фінансової звітності групи. Разом з тим, вони рекомендували Нафтогазу покращити розкриття інформації про витрати, пов’язані із виконанням спеціальних обов’язків, та згадали корупційний скандал із закупівлею так званих «вишок Бойко» у 2010 році. Автори також висловили побоювання, що можлива відставка незалежних членів наглядової ради через затримку у реформуванні корпоративного управління підірве довіру міжнародної спільноти до намірів України реформувати ключову державну компанію.

«Високий результат Нафтогазу є визнанням наполегливих зусиль нашої команди, спрямованих на впровадження системи корпоративного управління, яка відповідає найкращим практикам та стандартам ОЕСР. Ми сподіваємося, що реалізація реформи корпоративного управління і реформи ринку газу продовжиться і дозволить Україні максимально використати свої ресурси на благо суспільства», – зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Рейтинг ефективних держкомпаній очолили чилійська Codelco (90 пунктів), індійська Oil and Natural Gas Corporation (87 пунктів), аргентинська Yacimientos Petrolнferos Fiscales (83 пункти) та норвезька Statoil (80 пунктів). Азербайджанський Сокар посів 13 місце (70 пунктів), КазМунайГаз – 25 місце (63 пункти), Газпром – 30 місце (56 пунктів), Киргизалтин – 37 місце (50 пунктів), Узбекнєфтєгаз – 43 місце (41 пункт), Туркменгаз – 72 місце (10 пунктів).

Найважливішим кроком до покращення якості управління державними компаніями Інститут вважає призначення урядами незалежних наглядових рад на основі чітких меритократичних процедур та професійного досвіду, а не політичної лояльності.

Довідково:

Рейтинг якості управління серед державних компаній видобувного сектору є однією із 14 складових аналізу якості державного управління природними ресурсами (Resource Governance Index, RGI), який охоплює 81 державу світу. Автори дослідження оцінюють країни також за такими критеріями як доступність інформації, фіскальний менеджмент, бюджетне планування, ліцензування, запобігання корупції, верховенство права та інші, які складають основу належного урядування щодо природних ресурсів.

В загальному рейтингу Україна посідає 44 місце та знаходиться у групі країн зі «слабким» урядуванням. Найкращі результати у загальному рейтингу за 14 критеріями показали Норвегія, Чилі та Велика Британія.

NRGI проводить оцінювання RGI з 2010 року. Детальну інформацію щодо рейтингу та методологію оцінювання можна знайти за цим посиланням.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії
«Нафтогаз України»
Інші новини