Нафтогаз повернув безпідставно сплачені Газпромом кошти за транзит

НАК «Нафтогаз України» не прийняла 10,54 млн. дол., перерахованих ВАТ «Газпром» як доплата за транзит російського газу ...

НАК «Нафтогаз України» не прийняла 10,54 млн. дол., перерахованих ВАТ «Газпром» як доплата за транзит російського газу територією України в липні, і повернула платіж відправникові.

Ситуація, що склалася, пов'язана з неузгодженістю між компаніями щодо визначення розміру ставки транзиту територією України. Раніше Газпром перерахував аванс за послуги з транзиту. Формула розрахунку транзитного тарифу враховує ціну газу, що поставляється російською компанією для України. За розрахунками Нафтогазу, аванс ще не був витрачений в повному обсязі.

«Нафтогаз вважає, що даний платіж був здійснений безпідставно, внаслідок чого він був повернений відправникові», — заявив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

З 16 червня 2014 р., коли російський монополіст припинив поставки газу для українських споживачів, об'єм транзиту газу з Росії територією України склав 11,6 млрд. куб. м.

З початку квітня російська сторона наполягає на зміні ціни газу для України від 268,5 дол./1000 куб.м до 486 дол./1000 куб.м газу. Українська сторона вважає односторонню зміну ціни на більш ніж 80% необґрунтованою.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


Інші новини