Нафтогаз пояснив принцип встановлення лімітів споживання газу цієї зими та починає публікувати регулярні звіти щодо фактичних обсягів споживання газу в Україні

На виконання окремого доручення Міністерства енергетики та вугільної промисловості України НАК «Нафтогаз України» започатковує публікацію регулярних звітів щодо ...

На виконання окремого доручення Міністерства енергетики та вугільної промисловості України НАК «Нафтогаз України» започатковує публікацію регулярних звітів щодо споживання газу окремими категоріями споживачів по регіонам України. В звітах буде зазначено рівень виконання планових показників (лімітів), встановлених для кожного регіону постановою Кабінету Міністрів України №296 «Деякі питання забезпечення населення, підприємств, установ та організацій природним газом до кінця опалювального сезону 2014/15 року» від 09 липня 2014 р. («Постанова»). Надалі звіти публікуватимуться щодекади, протягом 3 робочих днів після завершення відповідної декади.

Встановлення лімітів
Постановою №296 було встановлено планові показники для трьох категорій споживачів: промислових споживачів, бюджетних установ та організацій, а також теплогенеруючих та теплопостачальних організацій (ТКЕ). Ліміти були встановлені на рівні 70-90% від фактичного обсягу споживання за відповідний місяць минулого року в залежності від категорії. Відповідно були визначені планові обсяги споживання по кожній адміністративно-териториальній одиниці (області та м. Київ).
Відповідальність за розподіл встановлених лімітів між окремими підприємствами та організаціями в межах кожної категорії в кожному регіоні покладено на голів обласних та Київської міської державних адміністрацій.
Обсяги споживання природного газу населенням даною постановою не регулюються.

Контроль за додержанням лімітів
Згідно з чинним законодавством України Нафтогаз є гарантованим постачальником природного газу споживачам України та не має повноважень припиняти або скорочувати постачання газу соціально незахищеним категоріям споживачів під час опалювального сезону. Згідно з постановою №296 Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Міністерству юстиції, Міністерству внутрішніх справ було доручено подати пропозиції щодо встановлення відповідальності за порушення споживачами природного газу та керівниками газорозподільних і газотранспортних підприємств дисципліни газопостачання. Проекти необхідних змін до законодавчих актів були запропоновані Нафтогазом в серпні 2014 р., та наразі очікують погодження в Міністерстві юстиції.

Результати першої декади грудня
За період з 1 по 10 грудня промислові споживачі, бюджетні установи та ТКЕ сумарно спожили 1023,3 млн. куб. м. газу, що на 34% більше рівня, встановленого Постановою на цей період для цих категорій споживачів. Населення спожило додатково 849,8 млн. куб. м., що на 4% нижче рівня споживання цією категорією за аналогічний період минулого року. Сумарне споживання зазначеними категоріями за першу декаду грудня склало 1873,1 млн. куб. м газу (інфографіка 1).Результати першої та другої декади грудня
За період з 1 по 20 грудня промислові споживачі, бюджетні установи та ТКЕ сумарно спожили 1919,8 млн. куб. м. газу, що на 25% більше рівня, встановленого Постановою на цей період для цих категорій споживачів. Населення спожило додатково 1499,5 млн. куб. м., що на 17% нижче рівня споживання цією категорією за аналогічний період минулого року. Сумарне споживання зазначеними категоріями за першу та другу декаду грудня склало 3419,3 млн. куб. м. газу (інфографіка 2).
Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини