Нафтогаз представив реформу ринку газу та інвестиційні можливості на першому Американсько-українському бізнес-форумі

Вчора представники НАК «Нафтогаз України» взяли участь у першому Американсько-українському бізнес-форумі у місті Вашингтон (США, округ Колумбія).

Вчора представники НАК «Нафтогаз України» взяли участь у першому Американсько-українському бізнес-форумі у місті Вашингтон (США, округ Колумбія).

В рамках форуму відбулися зустрічі голови правління компанії Андрія Коболєва з представниками американських компаній, урядовців та міжнародних фінансових інституцій.

Андрій Коболєв поінформував представників ділових кіл США про хід реформування Нафтогазу та газового ринку України за останні 15 місяців.

Зокрема, обговорювалися наступні результати:

- ліквідація корупційних посередницьких схем у торгівлі газом;

- зміцнення енергетичної безпеки України за рахунок диверсифікації поставок імпортного газу;

- реальні кроки до лібералізації внутрішніх цін на природний газ, що дозволили країні значно скоротити навантаження на бюджет та відкривають дорогу до реалізації критично необхідних проектів в енергозбереженні та збільшенні внутрішнього видобування газу;

- розробка нової системи корпоративного управління в Нафтогазі;

- прийняття Закону «Про ринок газу», який повністю відповідає вимогам Третього енергопакету ЄС та робить газовий ринок України прозорим та зрозумілим для інвесторів.

«Нас надихає така значна увага до нашої держави, і ми високо цінуємо підтримку США щодо реформи нафтогазового сектору України. Ці зміни роблять сектор привабливим для західних інвестицій на кожному етапі від видобутку, транспортування до споживання газу. Інвестиції необхідні, щоб скоротити залежність України від імпорту газу. Вони також дозволять створити нові робочі місця і зроблять споживання енергоресурсів в Україні набагато більш ефективним», — зазначив керівник компанії.

Під час зустрічей, проведених Андрієм Коболєвим, обговорювались нові інвестиційні можливості в українському газовому секторі, які з’явилися завдяки реформі.

Під час форуму було підписано меморандум про порозуміння з американською нафтогазовою компанією Frontera Resources щодо співпраці в сфері розвідки та розробки нафти та газу України, а також щодо реалізації проекту імпорту LNG з потужностей Frontera Resources у Грузії. Підтверджені запаси природного газу компанії в Грузії складають близько 300 млрд куб. м.

Крім того, під час форуму американська компанія TrailStone, яка поставляє Нафтогазу газ на європейському ринку, оголосила про свої плани вийти на український ринок восени 2015 р. Нафтогаз привітав таке рішення та наголосив на тому, що підтримуватиме входження нових західних гравців на ринок України.

Управління по зв’язкам з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


Інші новини