Нафтогаз продовжує відстоювати право на перспективні нафтогазові ділянки

Нафтогаз оскаржує у судових інстанціях рішення Держгеонадра щодо зупинення дії спецдозволів на надрокористування на Будищансько-Чутівській площі

Група Нафтогаз продовжує відстоювати права у зв’язку з позбавленням спеціальних дозволів на користування надрами Будищансько-Чутівської площі, яку Держгеонадра сьогодні продала на відкритому аукціоні іншій компанії, а також двох інших ділянок — Оболонської і Писарівської. На переконання Нафтогазу, у 2017 році Держгеонадра необґрунтовано видала наказ, що став підставою для скасування виданих йому спецдозволів на ці площі. Рекордна ціна в 650,5 млн грн, за яку була продана Будищансько-Чутівська площа на аукціоні, свідчить про високу ринкову оцінку завданих Нафтогазу збитків.

За п’ять років, з кінця 2011 року, компанія інвестувала в освоєння цих площ майже 1 млрд грн, з яких понад 750 млн грн — в Будищансько-Чутівську. Зокрема на Будищансько-Чутівській ділянці Нафтогаз виконав комплекс 3D-сейсморозвідувальних, гравіметричних, магнітометричних, геохімічних досліджень, провів комплексну переобробку та переінтерпретацію всіх наявних матеріалів, пробурив три продуктивних свердловини, які відкрили три родовища. Компанія побудувала комплексні цифрові гідродинамічні моделі відкритих родовищ і отримала підтвердження оцінки запасів відкритих родовищ за системою SPE-PRMS.

Однак, 13 березня 2017 року, Держегеонадра без перевірки фактичного стану виконання програм робіт, як цього вимагає законодавство, видала наказ №124 про зупинення дії виданих Нафтогазу спеціальних дозволів на користування надрами на зазначені ділянки. Підставою для цього стало відповідне рішення Полтавської обласної ради, яке не містить жодних обґрунтувань і підтверджуючих документів, натомість базується на упереджених зверненнях окремих депутатів.

У червні 2020 року Держгеонадра оголосила про намір виставити Будищансько-Чутівської площу на відкритий аукціон. Сьогодні її продали за 650,5 млн грн.

На переконання Нафтогазу, рішення Держгеонадра щодо зупинення дії спецдозволів компанії — неправомірне. Наразі Нафтогаз продовжує оскаржувати його у судових інстанціях.

Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»Інші новини