Нафтогаз просить Міненерговугілля опублікувати ціну на газ для населення на новий опалювальний сезон

Публікація офіційної ціни необхідна для початку договірної роботи з теплопостачальними організаціями

Публікація офіційної ціни необхідна для початку договірної роботи з теплопостачальними організаціями

Традиційно укладання нових договорів з теплопостачальними організаціями на новий опалювальний сезон розпочинається в липні, що дозволяє уникнути затримок з постачанням газу на початку опалювального сезону. Щороку НАК «Нафтогаз України» веде договірну роботу з понад 1000 виробників тепла, які постачають його населенню.

«Ціни на газ для населення не залежать від розрахунків чи бажання Нафтогазу. Ми зобов’язані застосовувати ціну реалізації газу, яка визначена постановою Кабінету Міністрів №187. Згідно цього документу, ціну на газ на наступний сезон має розраховувати та публікувати Міненерговугілля до 1 липня. Ми просимо міністерство опублікувати цю цифру якнайшвидше, щоб усі постачальники тепла встигли укласти договори та вчасно розпочати опалювальний сезон», – зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Відсутність затвердженої ціни на газ безпосередньо впливає на показники фінансових планів Нафтогазу та підприємств Групи у поточному та наступному році.

Нафтогаз розраховує свої планові показники, використовуючи формулу, яка міститься у постанові №187, та не має юридичних підстав для перегляду затвердженого урядом фінансового плану компанії до зміни постанови Кабінетом Міністрів, а також не має можливості формувати та подати до КМУ проекти фінансових планів Нафтогазу та підприємств групи на 2018 рік. При цьому для укладення договорів на постачання газу виробникам тепла необхідна офіційна публікація ціни, розрахованої МЕВПУ за тією ж постановою. Офіційне оприлюднення Міністерством цього показника є важливим для вчасного початку опалювального сезону в Україні.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії
«Нафтогаз України»
Інші новини