Нафтогаз просить правоохоронні органи захистити Укргазвидобування від тиску з боку недобросовісних постачальників

НАК «Нафтогаз України» звертається до правоохоронних органів з проханням захистити ПАТ «Укргазвидобування» від політичного тиску з боку недобросовісних бізнесменів та їхніх лобістів у владі.

НАК «Нафтогаз України» звертається до правоохоронних органів з проханням захистити ПАТ «Укргазвидобування» від політичного тиску з боку недобросовісних бізнесменів та їхніх лобістів у владі. Протягом останніх тижнів значно посилився тиск на компанію з боку бізнес-групи, яка намагається нав’язати Укргазвидобуванню невигідні та непрозорі схеми закупівель за участю компанії MOSTON Properties Limited.

Нафтогаз впроваджує політику прозорих закупівель для усіх підприємств групи. Значна частка закупівель групи Нафтогаз вже переведена на систему Prozorro. Зокрема, обсяг закупівель Укргазвидобування через Prozorro вже перевищив 1 мільярд гривень, і за цим показником компанія входить до трійки найбільш активних учасників системи.

Як для допорогових, так і для більших обсягів закупівель критерієм відбору постачальників має бути найменша ціна за товар чи послугу, що відповідає вимогам до якості. При цьому процедури мають бути організовані належним чином, а вимоги до товарів та послуг бути достатніми та виправданими.

Довідково

Справа MOSTON Properties Limited стосується тендеру на закупівлю установки колтюбінгу та іншого обладнання, проведеного попереднім керівництвом Укргазвидобування весною 2015 року. Про незадовільну якість організації тендеру свідчить той факт, що на подачу документів було відведено чотири дні. Цінова пропозиція у 5,85 млн дол. за одиницю значно перевищувала ринкову, при цьому установки були невідповідної специфікації: для експлуатації в умовах Полтавської області було запропоновано поставити морський варіант без шасі.

Незважаючи на сприятливі умови для участі в тендері, MOSTON не виконав умови договору, який підписав. Нове керівництво Укргазвидобування розірвало контракт з компанією, внесло її до реєстру недобросовісних учасників процедур закупівель та не допустило до участі у наступному тендері. У новому тендері, проведеному у вересні 2015 року, взяло учать сім компаній, в т. ч. три виробника. Цінова пропозиція переможця, одного з світових виробників, склала 3,5 млн. дол. за установки належної специфікації.

Наразі тривають судові процеси між MOSTON та Укргазвидобуванням. Свою позицію у цих процесах лобісти MOSTON намагаються підкріпити інформаційним та політичним тиском на Укргазвидобування.

Компанія MOSTON, вірогідно, має ознаки фіктивності. Згідно з даними британського інформаційного ресурсу Company Check (https://companycheck.co.uk/company/03828841/MOSTON-PROPERTIES-LIMITED/summary) MOSTON має статутний капітал у 2 фунти стерлінгів та 63 фунтів на рахунку при кредиторській заборгованості в декілька сот тисяч фунтів.
За даними того ж ресурсу, директор та власниця 100% акцій цієї компанії Георгіна Папатероу очолює ще майже п’ять десятків компаній, в тому числі, Muster Services, яка раніше була постачальником аналогічних колтюбінгових установок для ПАТ «Чорноморнафтогаз» за ще вищими цінами.Колтюбінгові установки призначені для проведення робіт з капітального і поточного ремонту нафтових і газових свердловин.Примітка: зображення наводиться з метою ілюстрації, джерело: https://kolteko.com


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини