Нафтогаз проведе відкриті торги на закупівлю юридичних послуг для представництва інтересів в іноземних юрисдикціях, а також у Європейському суді з прав людини по справі, ініційованої корпорацією Merchant

НАК «Нафтогаз України» оголошує відкриті торги на закупівлю юридичних послуг для забезпечення прав та інтересів компанії під час урегулювання спору з корпорацією «Merchant International Company Ltd» (США)

НАК «Нафтогаз України» оголошує відкриті торги на закупівлю юридичних послуг для забезпечення прав та інтересів компанії під час урегулювання спору з корпорацією «Merchant International Company Ltd» (США).

Основні завдання, які мають бути реалізовані, пов`язані з забезпеченням інтересів Нафтогазу перед третіми особами в іноземних юрисдикціях, у тому числі у судових засіданнях судів іноземних юрисдикцій усіх інстанцій, у тому числі з приводу примусового виконання заочного рішення англійського суду від 28.02.11, винесеного у справі, ініційованій Merchant.

Також мають бути надані послуги, пов`язані з представництвом інтересів компанії у Європейському суді з прав людини стосовно поданої 01.10.12 заяви про порушення Великобританією Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Нафтогаз має намір доповнити свою заяву про порушення Великобританією Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та домогтися максимально позитивного рішення вказаного Суду. Нафтогаз також має намір в судовому порядку поновити свої права, порушення яких відбулось в англійській юрисдикції через примусове виконання рішення українського суду, яке вже не є дійсним, оскільки було пізніше відмінено українським судом.

Очікувана вартість закупівлі юридичних послуг складає 20,8 млн грн.

Строк надання послуг – до 31 грудня 2017 року. Нафтогаз має намір шляхом проведення відкритих торгів визначити підрядника, що надаватиме якісні послуги на найбільш конкурентних умовах.

Учасники торгів повинні відповідати кваліфікаційним критеріям, мати професійне обладнання та матеріально-технічну базу, працівників відповідної кваліфікації з досвідом представництва інтересів клієнтів у Європейському суді з прав людини, у судах та арбітражах Великої Британії, а також документально підтверджений досвід виконання аналогічних договорів.

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій – до 11:00 год. «29» серпня 2017 року.

З детальними умовами закупівлі можна ознайомитись на веб-порталі системи публічних електронних закупівель Prozzoro за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-07-26-001708-b.

За довідками щодо проведення торгів звертатися за тел. +38044 586 3768 або електронною поштою на адресу [email protected].

Довідка: У лютому 2002 року Корпорація Merchant звернулась до Господарського суду м. Києва з позовом до Нафтогазу про стягнення $24,71 млн, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що компанія не здійснила розрахунків за газ, поставлений у 1998 році.

Справа розглядалась господарськими судами України неодноразово. Всього було прийнято 14 судових рішень: 2 про стягнення заборгованості, 9 – про відмову у стягненні та 3 про скасування попередніх судових рішень і направлення справи на новий судовий розгляд.

29 червня 2006 року Вищий господарський суд України прийняв позитивне рішення для американської корпорації – про стягнення з Нафтогазу $24,71 млн. У 2010 році корпорація Merchant звернулась до англійського суду з заявою про визнання та забезпечення виконання постанови від 29.06.2006 року і одержала судовий наказ про накладення арешту на активи компанії, які знаходились в англійській юрисдикції.

У 2011 році Нафтогаз звернувся до Вищого господарського суду України з заявою про перегляд постанови Вищого господарського суду України від 29.06.06 за нововиявленими обставинами. Ухвалою від 23.02.11 Вищий господарський суд України зупинив виконання постанови Вищого господарського суду України від 29.06.06, а 07.04.11 вказаний суд задовольнив заяву Нафтогазу та скасував постанову від 29.06.06.

14.04.11 Нафтогаз звернувся до Високого суду правосуддя з заявою про скасування заочного рішення від 28.02.11 та наказу про арешт активів (зокрема, акцій в корпорації «JKX Oil&Gas plc»). Однак, рішенням від 14.07.11 Високий суд правосуддя відмовив Нафтогазу у скасуванні заочного рішення від 28.02.11 і, таким чином, зайняв позицію про необхідність виконання українського судового рішення (постанови від 29.06.06), яке в Україні було скасовано (постановою від 07.04.11) та більше не існує.

У листопаді 2011 року Господарський суд м. Києва визнав відсутність заборгованості Нафтогазу перед корпорацією Merchant International Company Ltd та відмовив корпорації у задоволені позову про стягнення заборгованості.

4 червня 2015 року англійський суд оголосив рішення, яким задовольнив клопотання корпорації та призначив ресивера, з метою забезпечення виконання заочного рішення англійського суду від 28.02.11.

2 травня 2017 року англійський суд виніс наказ, яким визначив, що The Bank of New York Mellon має виплатити ресиверу за цією справою $25 млн. Зазначені кошти були перераховані Нафтогазом зазначеному банку, як платіжному агенту, для перерахування відсотків володільцям облігацій (кредиторам) Нафтогазу.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії
«Нафтогаз України»Інші новини