Нафтогаз провів першу закупівлю за допомогою системи ProZorro: економія більше 30%

НАК «Нафтогаз України» з метою забезпечення ефективного та прозорого проведення закупівлі товарів і послуг вартістю не більше 100 тис. грн без ПДВ, долучилась до ...

НАК «Нафтогаз України» з метою забезпечення ефективного та прозорого проведення закупівлі товарів і послуг вартістю не більше 100 тис. грн без ПДВ, долучилась до проведення електронних закупівель через державну систему ProZorro.

Так, 1 липня цього року Нафтогаз подав першу заявку щодо проведення закупівлі «приладдя канцелярського або шкільного пластмасового» через державну систему електронних торгів. Очікувана вартість закупівлі складала 118 тис. грн з ПДВ. Участь у електронних торгах взяли п’ять компаній: ТОВ «Група Компаній «Пейпа Трейд Україна», ТОВ «Бумвест», Папірус Гурт Збут, ТОВ «Український папір» та ТОВ «Паперова».

За результатами третього раунду торгів було обрано компанію ТОВ «Паперова», яка надала найбільш вигідну пропозицію, вартістю близько 80 тис. грн, що виявилася майже в півтори рази нижче очікуваної вартості.

«Нафтогаз продовжує працювати над збільшенням прозорості закупівель. Ми впевнені, що використання ProZorro допоможе нам залучити більшу кількість зацікавлених учасників, збільшити довіру бізнесу до процедури закупівель в компанії та значно зменшити витрати. Найближчим часом ми плануємо запровадити практику проведення закупівель за допомогою електронних торгів і в дочірніх підприємствах Нафтогазу», – прокоментував використання платформи ProZorro голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Система електронних державних закупівель ProZorro введена в експлуатацію в лютому 2015 року. Система створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців для проведення закупівель, які не підпадають під дію закону «Про здійснення державних закупівель». Це стосується закупівель товарів і послуг вартістю не більше 100 тис. грн. та робіт, вартість яких не перевищує 1 млн грн (все без ПДВ). Основна мета – забезпечення прозорого та ефективного витрачання державних коштів, а також запобігання корупції завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників. Гарантом прозорості розробки та роботи системи виступає ГО Transparency International Ukraine, яка погодилась утримувати систему під час пілотного проекту та до моменту її передачі державі.

Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини