Нафтогаз проводить на Чернігівщині експеримент з переходу на ефективне індивідуальне опалення

Вже цього опалювального сезону перші 14 родин селища Мрин на Чернігівщині будуть менше витрачати на обігрів своїх осель завдяки програмі «Доступне тепло для співробітників», яку започаткувала Група Нафтогаз

Вже цього опалювального сезону перші 14 родин селища Мрин на Чернігівщині будуть менше витрачати на обігрів своїх осель завдяки програмі «Доступне тепло для співробітників», яку започаткувала Група Нафтогаз. Мета буде досягнута завдяки енергоефективним газовим котлам, встановленим в рамках програми та за підтримки програми IQ energy, яка фінансується Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Багатоквартирний будинок, в якому було встановлено 14 систем індивідуального опалення та який опалювався центральною котельнею, що знаходиться на балансі Мринського виробничого управління підземного зберігання газу АТ «Укртрансгаз», було визначено пілотним для аналізу ефективності та доцільності встановлення індивідуального опалення.

«Це - перший багатоквартирний будинок, де мешканці відчують економію від встановлення сучасного енергоефективного обладнання на вигідних умовах. Завдяки привабливим цінам на обладнання від ДП Нафтогаз-Енергосервіс та компенсації IQ energy витрати на котел можна зменшити лише до 7,5 тис. грн замість 19 тис. грн. Після підключення першого будинку ми одразу отримали 20 нових заяв на підключення. Фактичний рівень економії ми зможемо дізнатися після завершення опалювального сезону, проте згідно попередніх розрахунків очікувана економія на опаленні може бути 30-40%», — сказав директор з енергоефективності ДП Нафтогаз-Енергосервіс Андрій Тараба.

Досвід програми «Доступне тепло для співробітників» буде розповсюджено в інших регіонах для співробітників та мешканців селищ газовиків і нафтовиків Групи Нафтогаз.

Програма «Доступне тепло для співробітників» виконується ДП Нафтогаз-Енергосервіс в рамках реалізації корпоративної стратегії Групи Нафтогаз щодо підвищення енергоефективності та зменшення споживання природного газу. ДП Нафтогаз-Енергосервіс співрацює напряму із провідними постачальниками обладнання та надає можливість зекономити до 60% на вартості обладнання з урахуванням 35-відсоткової компенсації програми Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) IQ energy.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини