Нафтогаз припиняє публікацію статистики про оснащеність житлового фонду України лічильниками газу через відмову підприємств РГК надавати дані

НАК «Нафтогаз України» вимушена припинити щомісячну публікацію статистичних даних про зміни у оснащеності житлового фонду України побутовими лічильниками природного газу

НАК «Нафтогаз України» вимушена припинити щомісячну публікацію статистичних даних про зміни у оснащеності житлового фонду України побутовими лічильниками природного газу.

Таку ініціативу було започатковано Нафтогазом у грудні 2015 року з метою інформування громадськості щодо виконання операторами газорозподільних мереж (ГРМ) Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Публікації Нафтогазу були єдиним в Україні джерелом регулярної зведеної та опрацьованої статистики про виконання положень цього закону.

Компанія щомісяця зверталася до регіональних підприємств – операторів ГРМ за статистичними даними щодо кількості встановлених за місяць лічильників газу у квартирах та приватних будинках.

На превеликий жаль, починаючи з березня поточного року ПАТ «Дніпропетровськгаз», а з липня поточного року ще 7 підприємств приватної групи РГК – ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Тисменицягаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Рівнегаз», ПАТ «Сумигаз» – категорично відмовилось надавати інформацію щодо встановлення лічильників газу у побутових споживачів в їхніх регіонах.

За відсутності регулярних оновлень інформації від такої кількості підприємств статистика по Україні буде неповною та некоректною.

Нафтогаз висловлює вдячність решті операторів ГРМ, які надавали інформацію, за підтримку цієї ініціативи прозорості газової галузі.

Компанія сподівається на відновлення інформаційного співробітництва з усіма регіональними операторами ГРМ, що дозволить відновити публікацію коректних статистичних щодо оснащення лічильниками газу помешкань споживачів України.

Управління по зв'язках з громадськістю
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України»Інші новини