Нафтогаз припинив постачати газ операторам газорозподільних мереж через їх борги

З 1 жовтня 2015 року НАК «Нафтогаз України» припинила постачання природного газу для покриття виробничо-технологічних витрат (ВТВ) українським операторам газорозподільних мереж ...

З 1 жовтня 2015 року НАК «Нафтогаз України» припинила постачання природного газу для покриття виробничо-технологічних витрат (ВТВ) українським операторам газорозподільних мереж (регіональним підприємствам з розподілу газу, що займаються доставкою природного газу кінцевим споживачам газорозподільними мережами, ГРМ) через накопичену ними заборгованість.

З початком дії Закону України «Про ринок природного газу» з 1 жовтня 2015 року Нафтогаз не є гарантованим постачальником природного газу для цих підприємств. В Україні здійснюють господарську діяльність близько 50 операторів ГРМ. Лише три з них повністю оплатили поставлений їм газ та продовжують отримувати газ від компанії.

Станом на 1 жовтня 2015 року українські оператори ГРМ заборгували Нафтогазу 5,4 млрд грн за газ, використаний ними для покриття ВТВ, нормованих втрат та власних потреб.

Зокрема, заборгованість операторів ГРМ за газ, поставлений для зазначених потреб до 1 січня 2015 року, складала 3,2 млрд грн. За 9 місяців 2015 року Нафтогаз поставив операторам ГРМ ще близько 550 млн куб. м газу на суму 4,6 млрд грн, з яких 2,2 млрд грн залишалися несплаченими. Поставка вказаного газу здійснювалась на умовах типового договору, затвердженого НКРЕ (тепер – НКРЕКП). Нафтогаз імпортував цей газ на умовах передоплати.

Оператори ГРМ використовують газ для забезпечення власної господарської діяльності (в тому числі для фізичного балансування ГРМ, власних виробничо-технічних потреб та для покриття фактичних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ). За відсутності відповідних закупівель газу та номінацій від постачальників, використання газу з газотранспортної системи операторами ГРМ є несанкціонованим. Відключити операторів ГРМ без переривання газопостачання для кінцевих споживачів, що не мають заборгованості, технічно неможливо.

Протягом 2014 року на покриття ВТВ, нормованих втрат та власних потреб операторів ГРМ було використано близько 0,9 млрд куб. м газу; рівень оплати за цей газ складає 78%.

Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини