Нафтогаз розказав про готовність нового оператора ГТС України до самостійної роботи

Вчора під час дискусії «Фінальний відлік до анбандлінгу», яка відбулась за участі голови Наглядової ради НАК «Нафтогаз України», голови правління компанії, представників нового Оператора ГТС, МГУ та представника радників Газового Консорціуму ЄС...

Вчора під час дискусії «Фінальний відлік до анбандлінгу», яка відбулась за участі голови Наглядової ради НАК «Нафтогаз України», голови правління компанії, представників нового Оператора ГТС, МГУ та представника радників Газового Консорціуму ЄС, сторони проаналізували готовність нового оператора ГТС України до самостійної роботи.

В ході дискусії було констатовано, що основні роботи з відділення газотранспортної системи від Нафтогазу виконані, Оператор ГТС України технічно готовий виконувати свої функції у повному обсязі.

Як зазначила голова Наглядової ради Нафтогазу Клер Споттісвуд, реалізація анбандлінгу дозволить Україні запровадити конурентний ринок газу і забезпечити сприятливі ціни для споживачів. Також, на її думку, після анбандлінгу уряд зможе реалізовувати контроль за газовим ринком без політичного втручання.

Учасники дискусії відзначили, що ОГТСУ повністю технічно готовий до початку самостійної діяльності, має необхідну кількість персоналу та наповнений статутний капітал у розмірі 3,8 млрд грн.

Як зазначив генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон, новий оператор планує продовжити активне укладання договорів на транспортування з клієнтами та завершити процедури підписання технічних угод з операторами Угорщини, Словаччини і Молдови. Він також додав, що сподівається підписати таку ж угоду з російською стороною і заявив про готовність докласти максимум зусиль, щоб зберегти транзит.

«О 9 ранку 1 січня, одразу після завершення чинного транзитного контракту з Газпромом, Укртрансгаз та ТОВ «Оператор ГТС України» підпишуть акт приймання-передачі державних активів газотранспортної системи. Таким чином анбандлінг успішно буде завершено і сертифікований незалежний оператор ГТС розпочне свою роботу. Ми добре підготувались, і я впевнений, що Україна спокійно пройде цю зиму, незалежно від того, буде транзит чи ні», -- заявив Сергій Макогон.

Як підкреслили учасники дискусії, новий оператор має запаси газу, достатні для забезпечення роботи у I кварталі 2020 року, а також необхідне для роботи програмне забезпечення.

«Ми зараз очікуємо на сертифікацію, ліцензії та тарифи на транспортування від регулятора, після чого новий Оператор ГТС зможе працювати цілком самостійно», – зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Він зазначив, що остаточне рішення українського регулятора щодо сертифікації ОГТСУ очікується вже 26 грудня. Тоді ж регулятор має оприлюднити тарифи на транспортування, за якими газовий ринок буде працювати з наступного року.

За словами члена Наглядової ради МГУ Каріни Лучінкіної, у багатьох європейських країнах завдяки анбандлінгу посилилась конкуренція на ринку, збільшилась кількість його гравців і, відповідно, знизилися ціни для споживачів. МГУ планує розробити стратегію та конкретні ініціативи, спрямовані на стимулювання розвитку ринку і створення умов для конкуренції.

З презентаціями учасників дискусії можна ознайомитись за посиланнями:

Завершення анбандлінгу. Статус та наступні кроки.

Процес відокремлення Оператора газотранспортної системи України. 2018-2020.

Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»Інші новини