Нафтогаз розпочинає публікацію даних про рівень оснащеності житлового фонду побутовими лічильниками газу

Згідно з вимогами законодавства України, до 1 січня 2016 року домогосподарства, що користуються газом для підігріву води та приготування їжі, мають бути обладнані лічильниками газу

Згідно з вимогами законодавства України, до 1 січня 2016 року домогосподарства, що користуються газом для підігріву води та приготування їжі, мають бути обладнані лічильниками газу

Станом на 1 листопада лічильники було встановлено в 75% домогосподарств цієї категорії; 280 тис. домогосподарств, що користуються газом для підігріву води та приготування їжі, ще не мають лічильника


2 грудня 2015 р., Київ — Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» розпочинає регулярну публікацію статистичних даних про рівень оснащеності житлового фонду (населення) побутовими лічильниками природного газу. Оснащення житлового фонду лічильниками газу здійснюється відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (далі – Закон). Публікацію інформації планується здійснювати регулярно у третій декаді місяця.
Статистичні дані щодо оснащеності лічильниками газу квартир та приватних будинків щомісяця надаються Нафтогазу регіональними підприємствами – операторами газорозподільних мереж (ГРМ). Нафтогаз висловлює подяку операторам ГРМ за надання інформації та сподівається на подальше взаємовигідне співробітництво щодо обміну статистичними даними. Публікація інформації щодо оснащення квартир та приватних будинків лічильниками газу сприятиме підвищенню прозорості діяльності учасників ринку.

ОСНАЩЕННЯ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ ЛІЧИЛЬНИКАМИ ГАЗУ СТАНОМ НА 1 ЛИСТОПАДА 2015 РОКУ

Станом на 1 листопада 2015 року в Україні природним газом газифіковано близько 13 млн квартир та приватних будинків (тут і далі — без врахування даних по АР Крим). З них лічильниками газу облаштовано близько 9,4 млн домогосподарств, або 72% побутових споживачів (на початку року – 70,6% споживачів).
При цьому майже всі споживачі, що використовують газ для опалення та потребують найбільших обсягів палива, отримують його за даними лічильників. В результаті, близько 93% газу, використаного населенням, реалізується за даними лічильників, а 7% — за нормативами.
За жовтень 2015 року у житловому фонді України було встановлено 22,2 тис. лічильників газу, що на 6% більше, ніж у вересні (20,9 тис. одиниць). Загалом з початку 2015 року станом на 1 листопада було встановлено 235,6 тис. лічильників газу.Категорія 1: комплексне використання (опалення, підігрів води та приготування їжі), 7,43 млн господарств (57% загальної кількості побутових споживачів, використовують 89% газу)
Лічильники для цієї категорії споживачів мали бути встановлені до 1 січня 2012 року. Станом на 1 листопада 2015 року лічильниками обладнано 7,35 млн домогосподарств цієї категорії, або 99%.
Категорія 2: лише підігрів води та приготування їжі, 1,12 млн господарств (9% загальної кількості побутових споживачів, використовують 4% газу)
Лічильники для цієї категорії споживачів мають бути встановлені до 1 січня 2016 року. Відповідно до Закону, з 1 січня 2016 року постачання газу для домогосподарств цієї категорії здійснюється за умови його комерційного обліку за допомогою лічильників. Згідно зі статтею 5 Закону підприємство, що здійснює розподіл природного газу, зобов’язане припинити газопостачання у квартири та приватні будинки, мешканці яких відмовляються від встановлення газових лічильників.
Станом на 1 листопада 2015 року лічильниками обладнано 0,84 млн домогосподарств цієї категорії, або 74,9%. На початок жовтня поточного року рівень оснащення лічильниками в цій категорії складав 74,2%.
Категорія 3: лише приготування їжі, 4,48 млн господарств (34% загальної кількості побутових споживачів, використовують 7% газу)
Лічильники для цієї категорії споживачів мають бути встановлені до 1 січня 2018 року. Станом на 1 листопада 2015 року лічильниками обладнано 1,19 млн домогосподарств цієї категорії, або 26,6%. На початок жовтня поточного року рівень оснащення лічильниками в цій категорії складав 26,4%.

Нижче наведено більш детальну інформацію щодо оснащеності лічильниками газу за категоріями споживачів, а також показники газифікації житлового фонду по областях України (таблиці та інфографіка).

Рівень оснащення житлового фонду лічильниками газу станом на 1 листопада 2015 року


Рівень оснащення житлового фонду лічильниками газу за категоріями споживачів
станом на 1 листопада 2015 року
Примітки. 1. За 2015 р. дані по АР Крим відсутні. 2. Дані по ПАТ «Луганськгаз» – станом на 1 липня 2014 року. 3. Дані по ПАТ «Донецькміськгаз» та ПАТ «Макіївкагаз» (Донецька область) – станом на 1 березня 2015 року. 4. Дані по ПАТ «Донецькоблгаз» з 1 серпня 2015 року не повні.

Інфографіка

Примітка. Рівень газифікації областей вказано за станом на 1 січня 2015 року.
Джерела інформації. Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Державна служба статистики, регіональні газопостачальні та газорозподільні підприємства, Нафтогаз.

Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


* * * * *
Щодо обмеження (відключення) побутових споживачів
від газопостачання у разі відсутності лічильників газу

Відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», відключення споживачів природного газу від газопостачання у квартирах та приватних будинках, де встановлено газову плиту та газовий водонагрівач (газова колонка), здійснюється, починаючи з 1 січня 2016 року, тільки у випадках, якщо такий споживач відмовився від безкоштовного встановлення лічильника газу газорозподільним підприємством.

У випадку невстановлення газорозподільним підприємством безкоштовно лічильника газу не з вини споживача, постачання газу такому споживачу не припиняється, а нарахування за послуги з газопостачання здійснюється за діючими нормами споживання природного газу населенням уразі відсутності лічильників газу, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996 року №619 «Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» (зі змінами та доповненнями).

Газорозподільні підприємства, які не забезпечили оснащення лічильниками газу квартир та приватних будинків, у яких встановлено газову плиту та газовий водонагрівач, мають продовжувати виконання робіт з безкоштовного встановлення лічильників газу і протягом 2016 року.

Слід зазначити, що у разі відмови споживача від безкоштовного встановлення лічильника газу у квартирах та приватних будинках, де встановлено газову плиту та газовий водонагрівач, газорозподільне підприємство зобов’язане з 1 січня 2016 року відключити такого споживача від газопостачання.


* * * * *
Довідково. Деякі положення Закону України
«Про забезпечення комерційного обліку природного газу»

Стаття 5. Відповідальність споживачів природного газу
1. У разі відмови населення від встановлення суб'єктами господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, лічильників газу розподіл природного газу припиняється населенню, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:
- комплексно, у тому числі для опалення, - з 1 січня 2012 року;
- для підігріву води та приготування їжі - з 1 січня 2016 року;
- тільки для приготування їжі - з 1 січня 2018 року.
............................
Стаття 6. Обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території
1. Суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані:
1) забезпечити встановлення лічильників газу:
а) для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:
комплексно, у тому числі для опалення, - до 1 січня 2012 року;
для підігріву води та приготування їжі - до 1 січня 2016 року;
тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.
У разі невстановлення населенню у строки, зазначені у цьому підпункті, лічильників газу з вини суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України;
б) для інших споживачів - до 1 липня 2011 року;
..............................

Інші новини