Нафтогаз розраховує на співпрацю з МГУ відповідно до меморандуму про взаєморозуміння

НАК «Нафтогаз України» добросовісно співпрацює з наглядовою радою ПАТ «Магістральні газопроводи України» (МГУ) і здивований нещодавньою заявою цієї компанії

НАК «Нафтогаз України» добросовісно співпрацює з наглядовою радою ПАТ «Магістральні газопроводи України» (МГУ) і здивований нещодавньою заявою цієї компанії.

МГУ були засновані Кабінетом Міністрів України в листопаді 2016 року як майбутній оператор газотранспортної системи після відокремлення цієї функції від Нафтогазу. На жаль, уряд не визначив джерел фінансування нової компанії та не передбачив відповідні кошти у державному бюджеті України. Натомість представники уряду та наглядової ради МГУ, єдиного на даний момент сформованого керівного органу компанії, звернулися до Нафтогазу з проханням фінансувати МГУ.

У липні 2018 року наглядові ради Нафтогазу та МГУ погодили меморандум про взаєморозуміння, що визначає напрямки співпраці двох компаній в процесі анбандлінгу. У меморандумі передбачалося, зокрема, що члени наглядової ради МГУ працюватимуть радниками з питань анбандлінгу наглядової ради Нафтогазу. Відповідно до меморандуму Нафтогаз запропонував членам наглядової ради МГУ проекти трудових угод.

Проте в процесі обговорення виявилося, що цей варіант неможливий з огляду на певні регуляторні обмеження та потенційний конфлікт інтересів. Наглядові ради обох компаній працювали над подальшими кроками для розблокування процесу співпраці, коли компанія МГУ виступила зі своєю заявою.

«Ми дуже здивовані та розчаровані заявою МГУ в пресі. Анбандлінг – це надзвичайно важливе зобов’язання України та пріоритетний для Нафтогазу проект. Ми робимо все можливе, щоб обидві компанії плідно співпрацювали. Задля успішного проведення анбандлінгу МГУ та Нафтогаз повинні працювати в атмосфері взаємної довіри і зосередитися на виконанні зобов’язань та багатьох масштабних і складних завдань, які мають бути завершені до кінця 2019 року», — сказала голова наглядової ради Нафтогазу Клер Споттісвуд.
Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини