Нафтогаз сподівається на прийняття закону щодо заборгованості підприємств ТКЕ, запропонованого Мінрегіоном

Якнайшвидше прийняття проекту закону «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», розробленого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, дозволить цивілізовано вирішити проблему заборгованості підприємств ТКЕ перед НАК «Натфогаз України». Це надасть підприємствам теплокомуненерго змогу вчасно провести підготовку до зимового сезону

Якнайшвидше прийняття проекту закону «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», розробленого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, дозволить цивілізовано вирішити проблему заборгованості підприємств ТКЕ перед НАК «Натфогаз України». Це надасть підприємствам теплокомуненерго змогу вчасно провести підготовку до зимового сезону.

Загальна заборгованість підприємств теплокомуненерго складає більше 18 млрд грн. Судами заарештовані поточні рахунки вже більше 100 підприємств ТКЕ.

«Проблема заборгованості підприємств ТКЕ за використаний газ має системний характер та потребує системного вирішення. Таким рішенням може стати оперативне ухвалення Верховною Радою законопроекту, розробленого Мінрегіоном за участі представників теплокомуненерго та інших учасників ринку», прокоментував голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Законопроект передбачає реструктуризацію боргів ТКЕ та організацію централізованих бюджетних взаєморозрахунків між підприємствами ТКЕ, держбюджетом та постачальниками газу і електроенергії.

Нафтогаз нараховує штрафні санкції на заборгованість за спожитий газ згідно вимог законодавства, що регулює роботу підприємств у державній власності. Компанія купує газ на умовах передплати за кредитні кошти. Штрафні санкції, накладені на боржників, є джерелом покриття додаткових витрат, які несе Нафтогаз через затримку з оплатою газу споживачами.

Щодо ситуації з Київенерго

Наразі з рахунків одного з найбільших боржників Нафтогазу — Київенерго проходить списання коштів в рамках виконавчого провадження. Поточна заборгованість Київенерго перед Нафтогазом за використаний газ становить близько 1 млрд грн.

З 2011 року середній розмір заборгованості Київенерго за газ складав 1,5-2 млрд грн. Перекредитування таких сум у державних банках коштувало Нафтогазу до 30 млн грн щомісяця. При цьому загальна сума штрафних санкцій, сплачених Київенерго на користь Нафтогазу, склала 38 млн грн. за ці п’ять років.

Поточні заявки Київенерго на виділення номінацій задовольняються Нафтогазом у повному обсязі.

Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини