Нафтогаз стурбований систематичним падінням тиску в ГТС на російській стороні

НАК «Нафтогаз України» звертає увагу на систематичне порушення російською стороною умов транзитного контракту в частині дотримання тиску газу на вході в газотранспортну систему України на зумовленому контрактом рівні ...

НАК «Нафтогаз України» звертає увагу на систематичне порушення російською стороною умов транзитного контракту в частині дотримання тиску газу на вході в газотранспортну систему України на зумовленому контрактом рівні (див. графіки). Таким чином, зменшуючи тиск на вхідних газовимірювальних станціях, ПАТ «Газпром» суттєво ускладнює виконання власних заявок на транспортування газу в Європу.

Невиконання контрактних положень щодо тиску газу на пунктах входу в ГТС ставить під загрозу стабільність транзиту замовлених обсягів російського газу до європейських споживачів.

ПАТ «Укртрансгаз», оператор газотранспортної системи України, має суттєво скорегувати технологічні режими транзиту газу. Це призводить також до додаткових витрат Укртрансгазу.

Нагадаємо, що «Газпром експорт» (дочірня компанія Газпрому) ще 23 червня 2014 року відмовилась від компенсації українською стороною добових коливань споживання газу у Європі (послуг балансування). Випадки падіння тиску в ГТС на російській стороні є технічним викликом, що ставить під загрозу стабільність транзиту російського газу до ЄС.

Нафтогаз вже звернувся до Європейської Комісії щодо створення моніторингової місії з транзиту газу з проханням розглянути це питання.

Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Інші новини