Нафтогаз створив окремий дивізіон для управління ТЕЦ

Дивізіон «Теплоенергетика» відповідатиме за ТЕЦ, що передані в управління Нафтогазу

Група Нафтогаз створила новий бізнес-дивізіон «Теплоенергетика» — він відповідатиме за ТЕЦ, що передані від Фонду державного майна в управління НАК «Нафтогаз України». Йдеться про теплові електроцентралі у Новояворівську та Новому Роздолі (Львівська обл.).

Директором новоствореного дивізіону призначено Віталія Щербенка, який донедавна перебував на посаді директора з енергоефективності та управління майном Групи Нафтогаз.

«Вже рік ТЕЦ у Новояворівську та Новому Роздолі перебувають в нашому управлінні. За цей час ми довели, що такими об’єктами можна й треба управляти ефективно. Минулого сезону ми не лише подали тепло мешканцям за рекордно короткі строки, врятувавши опалювальний сезон, а й здійснили поточний ремонт мереж. Ми врятували систему централізованого опалення цих двох міст. Створення окремого бізнес-дивізіону «Теплоенергетика» доводить, що ми прагнемо зробити управління ТЕЦ, за які відповідаємо, максимально ефективним та плануємо надалі розвивати їх, враховуючи трансформацію Групи загалом», — зазначив Віталій Щербенко.

Коли Нафтогазу передали ТЕЦ у Новояворівську та Новому Роздолі, борг тодішнього управителя за газ складав 700 млн грн, робітники півроку не отримували зарплату, а у Новому Роздолі рік не збирали оплату за опалення зі споживачів.

У жовтні 2020-го — за рік — опалювальний сезон вперше за три роки почався вчасно, а зарплата робітникам виплачується за графіком. Тепер рівень розрахунків за газ, отриманий в рамках ПСО, складає 97%. Нафтогаз також налагодив роботу зі споживачами, і зараз рівень розрахунків населення за тепло — 86% і зростає.

Дивізіон займатиметься операційною діяльністю ТЕЦ Групи Нафтогаз, братиме участь в розробці оптимальної системи управління та штатної чисельності цих підприємств, розроблятиме стратегічний план програми їхнього розвитку, контролюватиме досягнення максимальних фінансових показників, дотримання законодавства та координуватиме взаємодію ТЕЦ з органами виконавчої влади, регулятором та іншими зацікавленими сторонами.

Нагадуємо, що Група Нафтогаз перебуває у процесі трансформації — змінюється, щоб стати ефективнішою та приносити ще більше користі для основного акціонера – українців.

Для цього, зокрема, запроваджується матрична структура управління, що допоможе уникнути дублювання функцій та неефективності. Вона вважається оптимальною для втілення складних, великих проектів, дозволяє ефективно розподіляти ресурси і таланти. Її ключовий принцип — чіткий поділ на бізнес-підрозділи, які генерують основний прибуток (бізнес-дивізіони), а також спеціалізовані (корпоративні) функції, які їх підтримують.

Кожний дивізіон спеціалізується на визначених бізнес-напрямках для максимізації доданої вартості та встановлення чіткої відповідальності за результати. На сьогодні в межах Групи вже створено 5 бізнес-дивізіонів: «Розвідка та видобування», «Нафта», «Комерція», «Нова енергія», «Теплоенергетика». Шостий дивізіон - в процесі створення («Зберігання природного газу»). Крім основних бізнес-дивізіонів, окремо створено дивізіон «Технічне забезпечення», який централізовано відповідає за капітальні проекти, науково-дослідницьку діяльність та управління ланцюжками постачання.

Також нещодавно створено перші корпоративні функції: «Фінансову», «Управління людськими ресурсами», «Безпека» та «Охорона праці» (HSE). Вони потрібні для вдосконалення операційної діяльності, покращення сервісу для внутрішніх клієнтів (дивізіонів та інших функцій), зниження бюрократії, уникнення багатоканального звітування та дублювання процесів.

Заради максимальної ефективності до складу кожного дивізіону та корпоративної функції входять структурні підрозділи та співробітники різних підприємств Групи .

Матрична модель сьогодні широко використовується компаніями в усьому світі, включно з такими світовими лідерами нафтогазової галузі як British Petroleum, Equinor, ExxonMobil.

 

 


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»

Інші новини