Нафтогаз стягнув з Дніпропетровськгазу 6,2 млн грн боргу за придбаний для виробничих потреб газ

НАК «Нафтогаз України» на виконання рішення суду стягнула з АТ «Дніпропетровськгаз» 6,2 млн грн в рахунок погашення боргу за газ, придбаний підприємством для виробничо-технологічних витрат та нормованих втрат в 2013 році. Загальний борг, що підлягає стягненню з Дніпропетровськгазу ...

НАК «Нафтогаз України» на виконання рішення суду стягнула з АТ «Дніпропетровськгаз» 6,2 млн грн в рахунок погашення боргу за газ, придбаний підприємством для виробничо-технологічних витрат та нормованих втрат в 2013 році.

Загальний борг, що підлягає стягненню з Дніпропетровськгазу в рамках справи №904/4470/16 та підтверджений судовими інстанціями всіх рівнів, складає 362,2 млн грн.

Незважаючи на те, що рішення на користь Нафтогазу в рамках цієї справи судом першої інстанції ухвалене в 2016 році, а Верховний Суд поставив крапку в її розгляді ще в квітні 2018 року, Дніпропетровськгаз досі всіляко ухиляється від сплати боргу.

В липні 2018 року Дніпропетровськгаз виклопотав судове рішення про відтермінування виплати боргу до квітня 2019 року. Пізніше компанія намагалася оформити ще одне відтермінування виплати на рік, проте його зрештою скасував апеляційний суд.

Наразі немає жодних юридичних застережень щодо стягнення боргу Дніпропетровськгазу. Виконання судових рішень критично важливе для безпеки газопостачання українських споживачів.

Борги Дніпропетровськгазу та інших газорозподільних підприємств ускладнюють накопичення газу в підземних сховищах, підготовку до опалювального сезону, ставлять під загрозу стабільне функціонування підприємств Групи Нафтогаз. Зокрема, борги газорозподільних підприємств та теплокомуненерго перед оператором ГТС України – АТ «Укртрансгаз» – сягнули критичного розміру; на кінець лютого вони склали 38,6 млрд грн та продовжують стрімко зростати.


Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
Інші новини