Нафтогаз та ЄБРР домовилися про співпрацю в питаннях скорочення викидів метану

НАК «Нафтогаз України» підписала меморандум з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міністерством екології та природних ресурсів України про порозуміння щодо скорочення викидів метану в ланцюжках постачання газу в Україні

НАК «Нафтогаз України» підписала меморандум з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міністерством екології та природних ресурсів України про порозуміння щодо скорочення викидів метану в ланцюжках постачання газу в Україні.

Церемонія підписання за участі голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва, директора відділу енергоефективності та кліматичних змін ЄБРР Террі Маккалліона, міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака відбулася в рамках 9-го Міжнародного Форуму з енергетики для сталого розвитку в понеділок в Києві.

Меморандум стане першою сходинкою до реалізації Програми скорочення викидів метану вздовж усього ланцюжка постачання газу (видобування, транспортування, розподіл).

Цілями майбутньої програми є:

- підвищення точності вимірювання викидів метану;

- запровадження ефективної системи інвентаризації викидів метану, процедур регулярної звітності;

- розробка дорожньої карти скорочення викидів метану;

- діалог з метою покращення політики та підходів до скорочення викидів метану.

Нафтогаз приділяє значну увагу питанням раціонального використання природних ресурсів та охорони довкілля. З метою зниження викидів та шкідливого впливу забруднюючих речовин на атмосферну підприємствами Компанії вже сьогодні проводиться:

- інвентаризація стаціонарних джерел викидів;

- оптимізація режимів роботи обладнання, що працює на вуглеводневому паливі, його модернізація;

- виявлення мобільними лабораторіями витоків із запірної арматури та їх усунення за допомогою сучасного обладнання та високоефективних ущільнюючих матеріалів;

- спорудження та оснащення контрольно-регулювальних пунктів для перевірки і зниження токсичності відпрацьованих газів транспортних засобів, переведення автотранспорту на використання екологічно чистих видів пального.
Нафтогаз бере активну участь у реалізації природоохоронних програм за участі ЄБРР та Світового Банку, направлених на реалізацію європейських Директив 2003/87/ЄС та 2010/75/ЄС, впровадження найкращих міжнародних стандартів та політик.

«Екологічна політика, зменшення забруднення навколишнього середовища є важливою складовою стратегії розвитку групи Нафтогаз. Ми поділяємо концепцію чистого світу для майбутніх поколінь і постійно нарощуємо інвестиції в охорону навколишнього середовища, зменшення викидів та профілактику техногенних ризиків. Тісна співпраця з європейськими партнерами дозволяє координувати зусилля та посилювати ефективність нашої роботи», — зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини