Нафтогаз та ЄБРР обговорили першочергові проекти та подальшу співпрацю

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв і керуючий директор Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Ріккардо Пуліті...

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв і керуючий директор Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Ріккардо Пуліті зустрілися в Лондоні для обговорення співпраці між двома організаціями. Зокрема, сторони обговорили надання кредиту, який буде спрямовано на модернізацію ключової частини газотранспортної системи України – західної ділянки газопроводу Уренгой–Помари–Ужгород. Також було розглянуто варіанти подальшого співробітництва, в тому числі, з питання надання Нафтогазу торгового фінансування для закупівлі природного газу для України.

Ріккардо Пуліті високо оцінив дії України у реформуванні енергетичного сектору та висловив впевненість, що ці кроки допоможуть залучити іноземних інвесторів і знизити ризики для європейських споживачів. «Немає жодних сумнівів у тому, що газотранспортна система України є привабливою. Тим не менш, цю привабливість може бути втрачено без впровадження необхідних реформ в Україні», - сказав він.

Андрій Коболєв повідомив: «Ми раді, що кредитний проект, який Україна обговорювала з ЄБРР з 2009 року, нарешті буде реалізований. Це фінансування допоможе зробити нашу ГТС ще надійніше і допоможе нашій країні зберегти бізнес з транзиту газу. Не менш ключове завдання для цього – проведення амбіційних реформ у газовому секторі, про які український уряд оголосив цього тижня. Дуже важливо, що такі міжнародні фінансові інститути, як ЄБРР, ЄІБ, МВФ і Світовий банк підтримують Україну на цьому шляху».


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


Інші новини