Нафтогаз та ЄБРР провели перші три тендери на постачання газу в Україну за кредитні кошти банку

НАК «Нафтогаз України» спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) успішно завершили перші три тендери на постачання газу в Україну з використанням кредитних коштів банку.

НАК «Нафтогаз України» спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) успішно завершили перші три тендери на постачання газу в Україну з використанням кредитних коштів банку.

Переможці тендерів, які визначалися за критерієм найнижчої ціни, будуть постачати газ в Україну у грудні-січні. На оплату цих поставок буде використано частину коштів кредиту ЄБРР.

Переможцем за двома тендерами стала компанія Noble Clean Fuels Limited (Велика Британія), третій тендер виграла ENGIE SA (Франція). Обидва переможця є поточними постачальниками газу для Нафтогазу.

За результатами тендерів середня вартість газу виявилася нижчою за ціну, передбачену діючими умовами з ПАТ «Газпром». Спред (різниця) по відношенню до цін на німецьких газових хабах (ринках), один з основних показників, на який орієнтується Нафтогаз, був лише незначним чином вищий за середньозважений показник закупівель газу Нафтогазом за звичайною процедурою і за власні кошти.

Ще один тендер був визнаний таким, що не відбувся, оскільки спред за пропозиціями учасників був суттєво вищим за середньозважений показник закупівель газу Нафтогазом за звичайною процедурою і за власні кошти.

Про початок наступних тендерів компаніям, які отримали право постачати газ в Україну за кошти кредиту ЄБРР, буде оголошено найближчим часом.Довідково: Кредитні кошти ЄБРР у розмірі $300 млн призначені для закупівлі близько 1 млрд куб. м газу на західному кордоні України.

Позика ЄБРР є поновлювальним кредитом на 3 роки. Протягом цього строку Нафтогаз може погашати і знову позичати кошти в межах цієї суми, щоб профінансувати авансові закупівлі газу перед зимовими періодами.

Поставки газу в рамках кредитної програми ЄБРР будуть відбуватися на базі стандартизованих угод EFET (Європейська федерація енергетичних трейдерів).

За результатами попередньої кваліфікації 11 великих європейських постачальників газу отримали право на участь у тендерах на поставки газу в Україну за кошти кредиту ЄБРР.


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини