Нафтогаз та ЄБРР завершили співпрацю в рамках кредитної угоди 2015 року

Кошти кредитної револьверної лінії ЄБРР, гарантованої державою, використовувались Нафтогазом для закупівлі природного газу, необхідного для забезпечення потреб українських споживачів протягом опалювальних сезонів 2015-2018 років

Нафтогаз 22 січня 2018 року здійснив остаточне погашення заборгованості в сумі $300 млн за кредитною угодою з ЄБРР, таким чином повністю і вчасно виконавши свої зобов'язання в рамках угоди, укладеної у жовтні 2015 року.

Кошти кредитної револьверної лінії ЄБРР, гарантованої державою, використовувались Нафтогазом для закупівлі природного газу, необхідного для забезпечення потреб українських споживачів протягом опалювальних сезонів 2015-2018 років.

Всього в рамках кредитної угоди на західному кордоні України було придбано 5,3 млрд куб. м газу за процедурами закупівель ЄБРР.

Однією з умов надання кредиту ЄБРР була реалізація урядом України плану дій щодо реформи корпоративного управління в Нафтогазі. Зволікання із виконанням цього плану було однією з причин рішення незалежних членів першого складу наглядової ради Нафтогазу піти у відставку. Зокрема, з 1 квітня 2017 року не були введені в дію редакція статуту Нафтогазу та положення про наглядову раду та правління, погоджені під час відкриття кредитної лінії ЄБРР у 2015 році.

Восени 2017 року Кабінет Міністрів не звернувся до ЄБРР щодо подовження дії поточної угоди.

У грудні 2017 року уряд призначив новий склад наглядової ради Нафтогазу, але узгоджені документи, які надають наглядовій раді відповідні повноваження згідно стандартів ОЕСР, досі не введені в дію.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини