Нафтогаз та КМДА підписали меморандум про наміри щодо реалізації проектів у тепло- та електрогенерації у м. Києві

Сумарна проектна теплова потужність нових комплексів складає до 1000Гкал/год. Нові енергетичні комплекси будуть побудовані за сучасними екологічно чистими технологіями та у відповідності до міжнародних стандартів.

НАК «Нафтогаз України» та КМДА сьогодні підписали меморандум про наміри щодо реалізації проектів у галузі тепло- та електрогенерації у м. Києві. Зокрема, йдеться про будівництво декількох енергетичних комплексів з вугільними ЦКШ-котлами сумарною електричною потужністю 820 МВт. Сумарна проектна теплова потужність нових комплексів складає до 1000Гкал/год. Нові енергетичні комплекси будуть побудовані за сучасними екологічно чистими технологіями та у відповідності до міжнародних стандартів.

Планується, що нові енергетичні комплекси, про які йдеться у підписаному меморандумі, будуть побудовані на об’єктах комунальної власності ТЕЦ-6 та СТ-2 (забезпечують теплом споживачів Дарницького, Деснянського, Дніпровського, Подільського та Оболонського районів столиці).

Реалізація цих проектів має низку переваг для киян. По-перше, будівництво нових енергетичних комплексів дозволить покращити забезпечення киян теплом та електроенергією. По-друге, завдяки використанню сучасних ефективних технологій вартість виробленої енергії для споживачів буде нижчою порівняно із собівартістю виробництва на поточних, застарілих потужностях київських ТЕЦ. Крім того, впровадження запропонованих проектів дозволить диверсифікувати види палива та скоротити споживання природного газу у Києві більше ніж на 600 млн куб. м (майже на 20%) на рік.

«Це великі за обсягом проекти, що можуть значно посилити енергетичну безпеку міста. Їхня реалізація вимагає розробки значної кількості документації та отримання численних дозволів та погоджень. Саме тому співпраця та підтримка з боку муніципальної влади Києва для таких проектів є вирішальною. Підписаний сьогодні меморандум значно підвищує вірогідність залучення належного фінансування для реалізації цих проектів», — зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Очікується, що для фінансування запланованих проектів будуть залучені кошти в рамках кредитної угоди, укладеної між Нафтогазом та Державним банком розвитку КНР у 2012 році на загальну суму 3,65 млрд дол. За цією угодою Нафтогаз має намір профінансувати будівництво сучасних, екологічно чистих тепло- та електрогенеруючих потужностей на суму не менше 1,5 млрд дол. протягом наступних декількох років. Обсяг інвестицій, необхідних для реалізації проектів в Києві, оцінюється у 1,35 млрд дол.

Таким чином Нафтогаз планує започаткувати розвиток нового напрямку бізнесу – виробництва тепла та електроенергії. Можливість виходу на нові ринки розглядається керівництвом компанії з огляду на очікуване скорочення частки Нафтогазу на ринку оптової торгівлі газу внаслідок впровадження реформи газового ринку в Україні.

Наступними кроками у реалізації проектів є розробка детальних ТЕО, проходження експертиз, підготовка необхідної дозвільної та землевпорядної документації, а також погодження проектів з представниками Державного банку розвитку КНР.

Довідково: Енергоджерела м. Києва відпускають споживачам близько 3300 млн кВтг електроенергії та близько 13,8 млн Гкал теплової енергії на рік (без врахування індивідуальних джерел постачання тепла). Головними постачальниками цих видів енергії в м. Києві є Київенерго (постачає близько 89% електроенергії та 75% постачання теплової енергії) та Дарницька ТЕЦ (постачає близько 11% електроенергії та 25% теплової енергії).

Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини