Нафтогаз та влада Теплодару шукають можливості відновити постачання тепла у місті в рамках законодавства

Представники місцевої влади Теплодару та НАК «Нафтогаз України» продовжують пошук шляхів для найскорішого відновлення постачання газу та тепла в рамках чинного законодавчого поля. Зокрема, на понеділок запланована зустріч представників Нафтогазу з мером Теплодару

Постачання газу та тепла для міста Теплодар Одеської області блокується через відмову нового постачальника тепла, призначеного міською владою, стати правонаступником попереднього постачальника згідно з вимогами закону. Представники місцевої влади Теплодару та НАК «Нафтогаз України» продовжують пошук шляхів для найскорішого відновлення постачання газу та тепла в рамках чинного законодавчого поля. Зокрема, на понеділок запланована зустріч представників Нафтогазу з мером Теплодару.

В опалювальному сезоні 2015-16 рр. виробництвом тепла для міста займалося ТОВ «Теплодаренерго», яке накопичило борги за використаний газ у розмірі близько 3,6 млн грн. При цьому рівень оплати за газ в 2016 році у ТОВ становив лише 67%.

По завершенні опалювального сезону міська влада Теплодару розірвала договір оренди обладнання з ТОВ «Теплодаренерго» та передала функції теплопостачальника до МКП «Одеська ТЕЦ-2».

Згідно ст. 22 закону України «Про теплопостачання», у разі, якщо суб'єкту господарювання надано в користування (оренду, концесію, управління) цілісний майновий комплекс з вироблення теплової енергії, такий суб'єкт стає правонаступником за борговими зобов'язаннями з оплати спожитих енергоносіїв та послуг з їх транспортування і постачання, що виникли у суб'єкта господарювання, який раніше використовував зазначене майно.

Таким чином, законом забезпечується, з одного боку, безперебійне постачання тепла для населення, а з іншого, — унеможливлюються махінації, при яких недобросовісні постачальники тепла уникають необхідності оплачувати газ, постійно змінюючи юридичні особи, які управляють майном з вироблення тепла.

Наразі МКП «Одеська ТЕЦ-2» за вимогою влади міста відмовляється приймати заборгованість ТОВ «Теплодаренерго», чим ставить під загрозу опалення десятитисячного міста.

Нафтогаз готовий укласти договір та розпочати постачання газу для МКП «Одеська ТЕЦ-2» одразу після виконання компанією та місцевою владою вимог чинного законодавства.


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини