Нафтогаз укладає договори із постачальниками тепла на новий опалювальний сезон без визначеної урядом ціни

При укладанні договорів постачання газу за спеціальними обов’язками, компанія має керуватися вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року №187. Згідно цієї постанови, Міненерговугілля (МЕВПУ) до 1 липня було зобов’язане ...

У зв’язку з наближенням опалювального сезону НАК «Нафтогаз України» розпочала підписання договорів на постачання газу з тепловиробниками на наступний опалювальний сезон без офіційно оприлюдненої Кабінетом міністрів України ціни.

При укладанні договорів постачання газу за спеціальними обов’язками, компанія має керуватися вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року №187. Згідно цієї постанови, Міненерговугілля (МЕВПУ) до 1 липня було зобов’язане розраховувати за визначеною формулою та офіційно оприлюднити ціну на газ для цих споживачів на період з 1 жовтня 2017 року по 1 квітня 2018 року. Незважаючи на численні звернення Нафтогазу, міністерство досі не виконало вимог цієї постанови.

Зазвичай компанія у липні розпочинає укладати договори із виробниками тепла на новий опалювальний сезон, однак досі відкладала цей процес, очікуючи на повідомлення МЕВПУ. Подальша затримка може привести до зриву початку опалювального сезону у жовтні. За таких умов Нафтогаз вимушений застосовувати при укладанні договорів з тепловиробниками ціну газу, яка зафіксована станом на 1 квітня 2017 року, хоча її рівень не відповідає розрахованому за постановою №187 та показникам дохідної частини затвердженого фінансового плану компанії на 2017 рік. У зв’язку з цим у договорах, що укладаються з тепловиробниками, фіксується зобов’язання сторін у разі визначення урядом іншої ціни прийняти нову ціну як обов’язкову.

Нафтогаз знову звертається до Кабінету міністрів з проханням якнайшвидше визначити та опублікувати ціну газу для потреб населення на новий опалювальний сезон або внести відповідні зміни до постанови уряду №187.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії
«Нафтогаз України»Інші новини