“Нафтогаз України” активізує пошуки ресурсної бази за межами України

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко та заступник голови правління Компанії Ігор Воронін наприкінці липня здійснили робочу поїздку до Узбекістану з метою активізації виконання досягнутих раніше Президентами двох країн домовленостей про участь українскьих компаній у розробці покладів нафти та газу в Узбекістані.


В ході переговорів з головою правління національної холдингової компанії «Узбекнафтогаз» Ігамберді Сайдахмедовим обговорювалася можливість участі української сторони у проведенні геологорозвідувальних робіт в Устюртському регіоні Узбекістану з подальшою розробкою виявлених родовищ і поставкою добутих на них вуглеводнів в Україну.


«Нафтогаз України» вже придбав геологічну, геофізичну, інженерну та економічну інформацію, необхідну для оцінки привабливості інвестицій у розвідку і освоєння вуглеводневих ресурсів Узбекістану.


Голова «Узбекнафтогазу» також запросив «Нафтогаз України» до участі в тендері по реалізації проекту утилізації супутніх газів і виробництва скраплених газів на родовищі Кокдумалак.


Чергова зустріч представників «Нафтогазу України» та «Узбекнафтогазу» з метою більш детального обговорення параметрів майбутньої спільної роботи запланована на вересень. Домовленість про участь українскьих компаній у розвідці і освоєнні нафтогазового потенціалу Узбекістану досягнута в ході візитту Президента України до Республіки Узбекістан 5-7 грудня 2000 року.


«Середньоазіатський регіон є стратегічним для створення і швидкого збільшення ресурсної бази «Нафтогазу України», оскільки існуюча інфраструктура дозволяє транспортувати видобуті ресурси в Україну, - пояснює голова правління «Нафтогазу України» Юрій Бойко. – Що стосується видобутку нафти, ми виходимо з можливості проведення операцій по заміщенню. Видобувши нафту в одному регіоні, ми можемо продати її на міжнародних ринках, натомість придбавши російську чи каспійську сировину, яка потім буде поставлятися в Україну».

Інші новини