"Нафтогаз України" активізує роботу з оснащення житлового фонду лічильниками газу

За десять місяців поточного року в Україні встановлено 322,8 тисяч побутових лічильників газу. Загальна кількість приладів обліку газу в житловому фонді України на 1 листопада поточного року досягла 3.5 млн. одиниць, тобто лічильниками оснащено понад 32% газифікованих природним газом квартир.


В 2002 році найбільше лічильників було встановлено у Львівській (41.9 тис. одиниць), Дніпропетровській (21.9 тис.) та Київській (18.0 тис.) областях. Найменше – у Херсонській області та на Волині, де за 10 місяців встановлено відповідно лише 5.5 та 5.7 тис. побутових лічильників газу.


Переважна більшість лічильників (2.9 млн.) встановлена в будинках, де газ використовується комплексно, у тому числі і на опалення, а рівень оснащенності цієї категорії споживачів на 1 листопада сягнув по Україні 72%. Найвищим цей показник є в Чернівецькій (91.2%), Закарпатській (90.2%) областях та АР Крим (88.1%). Найменш оснащені газом оселі з газовим котлом Харківщини (53.6%).


Середній рівень оснащеності квартир з газовою плитою та водонагрівачем становить 9,2%, квартир з газовою плитою – 8,4%. В житловому фонді цієї категорії встановлено 590,3 тис. лічильників.


З 6 листопада набуває чинності постанова Кабінету Міністрів України № 1632 від 29 жовтня 2002 року, якою вводяться нові норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників у квартирах (будинках), де використовуються опалювально-варильні печі (кухонні вогнища) – ОВП. В Україні сьогодні експлуатується близько 453 тис. ОВП. Ці прилади характеризуються неефективним використанням газу, мають нестандартні пальники та низький коефіцієнт корисної дії (20% - у режимі приготування їжі та 40-80% - в режимі опалювання). У переважної більшості абонентів, які користуються ОВП, встановлені лічильники газу. Разом з тим, для 97.2 тис абонентів обсяги споживання обраховуються за нормами. Введенні окремих норм споживання для ОВП, наближених до фактичного використання газу цими приладами, за підрахунками, дозволить зменшити втрати газу в цілому по Україні на 267.2 млн. куб. метрів на рік.


Кінцевою метою роботи “Нафтогазу України” є створення системи обліку природного газу, що забезпечить високий рівень достовірності вимірювання при його видобуванні, транспортуванні, зберіганні і споживанні. Створення такої системи забезпечить підвищення загальної ефективності роботи підприємств “Нафтогазу України” та зменшення втрат природного газу.

Інші новини