“Нафтогаз України” активізує роботу з оснащення житлового фонду лічильниками газу

За сім місяців поточного року в Україні встановлено 204.5 тисяч побутових лічильників газу. Загальна кількість побутових газових лічильників в житловому фонді України на 1 серпня поточного року досягла 3,38 мільйонів одиниць.


В 2002 році найбільше лічильників було встановлено у Львівській (29 тис. одиниць), Дніпропетровській (13.5 тис.) та Київській (11.1 тис.) областях. Найменше – у Херсонській області, де за 7 місяців встановлено лише 3.4 тис. побутових лічильників газу.


Пріоритетом програми встановлення газових лічильників у житловому фонді є забезпечення приладами обліку газу квартир з опалювальним котлом та іншими газовими приладами, оскільки споживання газу цією категорією побутових споживачів є найвищим. В житловому фонді цієї категорії встановлено понад 2,8 млн. одиниць газових лічильників, а рівень оснащеності цієї категорії споживачів на 1 серпня досягнув по Україні 70.3%. Найвищим цей показник є в Чернівецькій (89,8%), Закарпатській (88,6%) областях та АР Крим (88,1%). Найменш оснащені газовими лічильниками оселі з газовим котлом Харківщини (52.6%).


Середній рівень оснащеності квартир з газовою плитою та водонагрівачем становить 8.8%, квартир з газовою плитою – 8.1%. В житловому фонді цих категорій встановлено 567,1 тис. лічильників.


З метою прискорення оснащення житлового фонду лічильниками газу здійснюється їх встановлення населенню на умовах розстрочених платежів. На сьогодні встановлено 82,8 тис. таких лічильників.


“Нафтогаз України” докладає зусиль для залучення зовнішнього фінансування для прискорення оснащення побутовими лічильниками газу житлового фонду України. Поновлено переговори щодо кредитування проекту “Встановлення лічильників у газифікованому житловому фонді” з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку загальною вартістю близько 100,0 млн. євро. Черговий раунд переговорів відбудеться у вересні.


Кінцевою метою роботи “Нафтогазу України” є створення системи обліку природного газу, що забезпечить високий рівень достовірності вимірювання при його видобуванні, транспортуванні, зберіганні і споживанні. Як підкреслив голова правління “Нафтогазу України” Юрій Бойко: “Створення такої системи забезпечить підвищення загальної ефективності роботи підприємств “Нафтогазу України” та зменшення втрат природного газу”

Інші новини