«Нафтогаз України» і PGNiG обговорили шляхи розширення двосторонньої співпраці

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Бойко і голова правління польської державної компанії PGNiG Марек Косовський учора в Києві провели переговори по розширенню двосторонньої співпраці.

Сторони обговорили проект реконструкції компресорних станцій Комарно/Дроздовичи з метою розширення пропускної потужності газотранспортної системи України у напрямку Польщі. Марек Косовський подякував Юрію Бойку за збільшення подачі газу в Польщу з території України в період припинення поставок з білоруського напрямку зимою нинішнього року.

М. Косовський проінформував Ю. Бойка про бажання PGNiG розпочати використання українських підземних сховищ газу для накопичення і зберігання запасів газу польської компанії вже в наступному опалювальному сезоні.

Представники «Нафтогазу» та PGNiG підтвердили зацікавленість у будівництві нового газопроводу на території Республіки Польща від польсько-українського до польсько-чеського кордону. Проект спрямований на поліпшення газопостачання південних регіонів Польщі. Польська сторона проінформувала українську про інтерес, виявлений до проекту з боку компанії RWE.

«Нафтогаз України» і PGNiG розглянули проект газифікації східних районів Польщі шляхом будівництва газопроводу середнього тиску Устилуг-Хрубешув.
Ю.Бойко дав доручення опрацювати проект і у разі його комерційної привабливості забезпечити будівництво газопроводу і газовимірювальної станції на українській території.

Юрій Бойко і Марек Косовський підтвердили взаємну зацікавленість у спільній участі в роботах по відбудові Іраку і висловили надію на швидкий початок відновлювальних робіт в цій країні.

У ході переговорів сторони торкнулися теми майбутньої приватизації PGNiG і можливої участі в ній «Нафтогазу України».

«Співпраця з партнерами із країн східної і центральної Європи дуже важлива для «Нафтогазу України». Вона сприяє трансформації «Нафтогазу» з національної в міжнародну компанію», - прокоментував переговори, що відбулися голова правління Компанії Юрій Бойко.

Інші новини