«Нафтогаз України» і Wintershall AG підписали експортний контракт на поставки природного газу до Румунії

22 квітня 2004 року у Києві НАК “Нафтогаз України” та швейцарська компанія Wintershall Erdgas Handelshaus Zug AG урочисто підписали довгостроковий експортний Контракт на поставку природного газу, що належить Компанії, до Румунії. Угоду підписали Заступник голови правління “Нафтогазу України” Ігор Воронін та начальник Департаменту закупок природного газу Wintershall Erdgas AG Слава Маргуліс.

За умовами Контракту “Нафтогаз України” протягом 3 років поставлятиме в Румунію по 1 млрд. м3 газу щорічно. Загальний обсяг контракту складе 3 млрд. м3 природного газу. Це дозволить підвищити статус України не тільки як транзитера, але й експортера блакитного палива до країн Європи.

Нинішній контракт є третім в історії взаємовідносин “Нафтогазу України” та Wintershall Erdgas AG. Протягом попередніх двох років компанії укладали спотові контракти на поставку природного газу до країн Центральної Європи обсягом 840 млн. м3 у 2002-му, і 1 млрд. м3 – у 2003 році. За цей час сторони жодного разу не порушували своїх контрактних зобов’язань, стабільно та своєчасно забезпечуючи природним газом споживачів європейських країн.

“Перехід на довгострокові відносини свідчить про підвищення авторитету Компанії серед західних партнерів, - заявив, підписуючи Контракт, заступник голови правління НАК “Нафтогаз України” Ігор Воронін. – Закріплення на європейських ринках природного газу сприятиме трансформації “Нафтогазу України” з національної в транснаціональну нафтогазову компанію”.

Довідка: Wintershall Erdgas Hundelshaus Zug AG зареєстрована в Швейцарії. Компанія здійснює поставки російського та українського природного газу споживачам Центральної та Західної Європи.

Інші новини