"Нафтогаз України" імпортує з Узбекистану близько 2 млрд. куб. м природного газу

“Нафтогаз України” у 2003 році імпортує з Узбекистану близько 2 млрд. м 3 природного газу, що закуповується відповідно до контракту з компанією Eastern Distribution Limited від 7 травня поточного року. За сприятливої ринкової кон’юнктури, обсяг контракту може бути збільшено до 3 млрд. м 3

Додаткові обсяги природного газу планується використати для закачування у підземні сховища газу (ПСГ) з наступною поставкою споживачам протягом опалювального сезону 2003/2004 рр.

В 2003 році з Узбекистану вже імпортовано понад 700 млн. м 3 природного газу. Поставки продовжуватимуться до кінця року за узгодженим графіком.

Диверсифікація джерел отримання природного газу сприятиме зміцненню газового балансу України та підвищенню енергетичної безпеки держави в цілому. “Нафтогаз України” продовжує переговори щодо закупівлі природного газу казахського походження.

Довідка: “Нафтогаз України” розглядає середньоазійський регіон як найбільш перспективний для створення ресурсної бази Компанії за межами країни. В Узбекистані Компанія подала свої пропозиції на тендер з реалізації інвестиційного проекту “Утилізація попутних газів родовища Кокдумалак” в середині травня й очікує на підведення результатів тендеру.

Компанія також вивчає можливість спільного проведення геологорозвідувальних робіт в Устюртському регіоні та інших взаємоузгоджених територіях Узбекистану з подальшою розробкою виявлених родовищ та поставкою вуглеводнів на ринки України та Європи.

З метою обговорення цих та інших проектів 5 червня Ташкент відвідала делегація “Нафтогазу” на чолі з заступником голови правління Ігорем Вороніним.


Прес-центр
НАК “Нафтогаз України”

 

Інші новини