«Нафтогаз України» ініціює будівництво заводу по зріджуванню природного газу

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» ініціює будівництво заводу по виробництву зрідженого природного газу (liquefied natural gas - LNG) на Україні з потужністю переробки до 6 млрд. м куб. на рік та орієнтовною вартістю $1.2-1.5 млрд., включаючи вартість будівництва і обладнання.

Завод передбачається розмістити в одному з Чорноморський портів України, кліматичні умови якого забезпечують навігацію протягом усього року. Проект вже отримав попередню підтримку Кабінету Міністрів України.

НАК «Нафтогаз України» заявляє про свою зацікавленість в співпраці з потенційними інвесторами з країн Західної Європи, які готові взяти участь в фінансуванні проекту і / або придбанні продукції заводу на довгостроковій основі. Реалізація проекту відкриє принципово нові можливості для експорту газу з території України і буде сприяти задоволенню зростаючого попиту на природний газ в країнах ЄС як завдяки створенню нового експортного напряму, так і за рахунок часткового вивільнення потужності традиційних маршрутів.

Завод по зріджуванню природного газу органічно інтегрується в систему магістральних газопроводів України. Прогнозне зростання видобутку газу на шельфі Азовських і Чорних морів дозволить повністю припинити подачу газу з материка на Кримський півострів до 2006-го року. Вивільнені потужності газотранспортної системи України в південному напрямі будуть використані для постачання заводу сировиною.

“Будівництво заводу по зріджуванню газу різко розширить можливості «Нафтогазу» по співпраці з європейськими енергетичними компаніями, - прокоментував проект голова правління Компанії Юрій Бойко. - Після його реалізації ми розраховуємо на значне зростання прибутковості Компанії“.

Протягом березня Компанія провела попередні переговори по проекту з іспанськими компаніями Repsol YPF, Endesa s.a. і Iberdrola s.a.
 

Інші новини